Mplayer se neotevre, jedine pres MC

Ahoj mam prosbu.
Jestlize chci spustit mpalyer z listy tak se me nespusti a jenom to problikne. Kdyz si u videa nastavim ze to chci spustit v mplayeru tak taky nic a spusti se me to ve VLC. Ale kdyz spustim MC a pres nej si spustim video tak se me mplayer otevre a normalen funguje. Jak to mohu zprovoznit aby me sel normalne spoustet??. VLC je sice taky dobry ale ten Mplayer se me zda lepsi. skoda ze ten VLC nefunguje jak ma pri zapnutem 3D desktopu.

Jo a jeste neco pri prehravani z DVD mechaniky a pri nastavenem DMA tak to hodne cuka. Nevite co s tim?? Proste to video v linuxu neni jak ma byt.

DIKy za odpoved.

Mplayer a dve rozhranni - jedno pro prikazovou radku, spousti se mplayer a pokud ho spustite z menu jen to problikne a skonci. Pak ma graficke rozhranni to se pousti prikazem gmplayer a to byste mel spoustet z menu. Co se tyce ostatniho. VLC mate zrejme asociovany k video souborum v gnome, a melo by to jit nekde zmenit. MC ma vlastni nastaveni asociaci v souboru /etc/mc/mc.ext a tam mate asociovany mplayer. Proto se to chova tak jak se to chova.

Co se DMA tyce tak to netusim… pricin muze byt vicero.