mp3

DObrý den,
ještě mám jeden dotaz. Dal jsem si do PC nějáké mp3 písničky. Umístil jsem je na plochhu, kliknul na ně 2x a spustil se nějáký přehrávač který mi vyhodil chybu. Chci se zeptat jak přehraju písničky v linuxu? Jdou přehrát mp3 soubory? Děkuji mockrát.

Klinete pravim mysitkem a date Ulozit odkaz jako.

Jinak je otazkou co skutecne chcete - zda aby vam to prehravalo jinou aplikaci, nebo jen ulozilo atd. Pro vas by zrejme nejjednoduzsi bylo odinstalovat balicek totem-mozplugin (yum remove totem-mozplugin). Tim se vam ovsem odinstaluje vychozi prehravac i jinych formatu. Uvidite zda vam to bude vyhovovat.

Odinstaloval jsem balicek totem-mozplugin ale pořád mi to nejde přehrávat. Potřeboval bych jen aby mi to přehrávalo mp3. Jak to prosím provedu? stálem i to píše chybu že to nelze otevřít… Děkuji.

Precte si prosim prirucku http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:f7obsah
nepiseme ji proto, abysme museli kazdemu vsechno vysvetlovat zvlast.

Začněte kapitolou První kroky. Ta je jakýmsi rozcestníkem pro nové uživatele.

Macky

TAk děkuji moc. Už to jde ok. doinstaloval jsem to. Akorát mám ještě jeden poslední dotaz. Před chvíli jsem spustil Yum Extender a ten mi vypsal chybu že Aplikace Yum je uzamčena jinou aplikací. Přitom firewall mám vypnutý… Nevíte prosím čím to je?

Zřejmě jste měl yum spuštěný v nějaké konzole nebo jste spustil jiný nástroj, např. Pirut (Instalace a odinstalace software). Zkontrolujte, zda opravdu nemáte nic z toho spuštěného. Pomoci Vám může například spuštění příkazu “ps ax” v terminálu, který Vám vypíše seznam běžích procesů. V nejhorším případě zkuste zrestartovat počítač. Po té by Vám měl yumex fungovat.

Ano děkuji zrestartoval jsem PC a jede vše ok. Děkuji moc. :slight_smile:

Pokud mate spoustenu sluzbu automatickych aktualizaci systemu (Sluzby/yum-updatesd) pak je velmi pravdepodobne ze tato sluzba stahovala aktualizace systemu. Pokud tato sluzba parcuje, nelze bohuzel pouzivat zadny dalsi instalacni program. Pokud jste system dlouho neaktualizoval, pak tato sluzba bude zrejme pracovat dlouho, coz muze byt neprijemne. Bud sluzbu vypnete a aktualizujte rucne (yum update) nebo pockejte az sluzba aktualizaci dokonci.

Ano už to jde, Ještě se chci zeptat. Při spuštění programu pidgin se mi připojuje asi 10 minut a dostkrát se stalo že mi to píše tohle: Bylo zrušeno připojení druhou stranou. Předtím to nedělalo nevíte co to je?

Pokud pouzivate ICQ pak vim. Provozovatel sluzby ICQ AOL opet bez jakekoli informace zmenil sktrukturu protokolu ICQ. I podle licence ICQ neni opravnen tento protokol pouzivat nikdo jiny nez program ICQ ktery AOL vydava. Presto lide takove klienty vytvareji (napr. pidgin, miranda atd.) AOL jim vsak znesnadnuje zivot podobnymi a jinymi zmenami.