Miranda ve Fedore 8

Dobry den,

naistaloval jsem si emulator WINE a pomoci nej jsem se pokusil ve Fedore 8 spustit Mirandu. Bohuzel vse skonci chybovym hlasenim:

Databaze failure. Miranda will now shutdown. (MapViewOfFile failed. Code 31)

Predem diky za jakekoli rady

Upřímně řečeno nechápu, proč používáte Mirandu… Nebylo by lepší na místo toho použít Pidgin? Tato aplikace zvládne to samé co Miranda. S Wine moc dobré zkušenosti nemám - osobně se mi na něm podařilo rozeběhnout pouze výkladový slovník.

Macky

Mi osobně přijde pidgin takový divný. Chtěl bycho něco menší ikonky, ale v nastavení jsem to nenašel, po každém přihlášení mi znova načte implicitní ICQ kontakty bez úprav které jsem dělal a tak. Ale třeba je to o zvyku, taktéž musím říct, že se občas potýkám s drobnějšími problémy s kódováním příchozích zpráv. Já jsem byl zvyklý na windowsech na Trillian, měl jsem ho nastavený podle svých představ, tak třeba i tohle může být jeden z důvodů, proč možný v blízké budoucnosti budu i já emulovat :wink:

macky,toto zavani trosku flejmem - mirandu pouzivam nejakou tu dobu a s porovnanim s pidginem (nebo jakymkoliv im pro linux) je to naprosto monstrozni a temer “vse-nastavitelna” aplikace - to se o pidginu rici neda (treba ted badam jak nastavit odesilani zprav na Ctrl-Enter, jak zobrazit prichozi zpravu Ctrl-I a podobne :slight_smile: a ne a ne na to prijit)

No jo - asi jsem holt nenáročněj uživatel :).

Macky

IM klientu je v Linuxu vicero… Miranda je sice svym zpusobem zajimava, ale me naprosto nevyhovovala, protoze je stejne zmatena jako puvodni ICQ.:slight_smile: Je to jen o zvyk - zkuste treba aspon psi.

tomic7: zadej na seznam.cz frázi “miranda v linuxu” a garantuju ti že minimálně první odkaz tě uspokojí :wink: Tak jako tak se přikláním k názorům covexe a mackyho. Nejlepší program v Linuxu je nativní program. Miranda se kvalitně v Linuxu rozjet nedá a pro Linux portována oficiálně ani nebude (vyjádření vývojového tými Mirandy).

Jsem taky fanoušek Mirandy a ve Windows jí používám a dělal sem dokonce i vlastní miranda pack, ale v Linuxu prostě bohužel není, naštěstí tam jsou jiné alternativy, a věř, že i s nima se dá žít =)