mikrofon nenahrava

Mam problem s mikrofonem, prolezl jsem hodne for a webu ale nic mi moc nepomohlo.
dovedu nastavit mikrofon tak, ze ho slysim v bednickach…tutiz funguje, ale nenahrava…zkousel jsem to v programu audacity…nic, ve Skypu slysim ale nikdo neslysi me. V nastaveni alsamixer v zalozce Capture mam vybrany mic, ale nejde tam nastavit hlasitost (nevim jestli je to tak normalni)…nevim si s tim rady.

takze nevi nekdo jak ho zprovoznit ???

Zvukovku mam SB Live 5.1 a krome mikrofonu vse funguje jak ma (resp. Uz funguje vse jak ma.) )

SB Live tu mam, jak jsem koukal, velka vetsina lidi a funguje to. Podstatne je nastavit hlasitost v zalozce capture u Capture. Pripadne sepnete capture i u PCM nebo tak neco (Nemam to ted pred sebou tak to nemohu vyzkouset.). Co se vam nahrava kdyz neco zaznamenate treba v audacity?
MMCH: Skype se tu nedavno diskutovalo a tusim problem je ve skype. Nekdo tam tusim doporucoval nepouzivat rpm ale statickou binarku.

Tak tedy, u Capture v zalozce capture mam hlasitost na maximu. Pokud u nej mezernikam zapnu i capture slysim mikrofon v bedynkach, ale ani v otmhle pripade mikrofon nic nenahrava (zkousim v audacity).
V zalozce capture jsem PCM nenasel, nicmene jsem vyzkousel sepnout capture u vsech u kterych to slo, ale vysledek porad stejny :frowning:

Kdyz zaznamenavam v audacity, nezaznamenava to VUBEC nic, vystup je pak tichy a behem zaznamu se uroven hlasitosti ani nehne.

ach jo:(

Ja som mal podobny problem, aj ked z inou zvukovkou a tiez som si s tym nijako nedal rady, bolo mi povedane, ze to mozno bude nejaky bug v driveroch na tu zvukovku. robilo mi to presne to iste. Tak som to vyriesil tak, ze som kupil jednuduchy VOiP telefon a ten funguje cez USB bez problemov. Viem, ze to nie je vyriesenie problemu, iba jeho nahrada, ale mne to tak staci.

Zkuste v alsamixer v terminalu zmacknout F4 a pak si tam pohrat s nastavenim.

Mel jsem uplne stejny problem. Vzdy, kdyz jsem pustil alsamixer a zapnul mikrofon tak jsem z beden slysel zvuk, ale v audacity to nic nenahralo. Pomohlo az to zmacknuti F4 a tam zapnout nahravani z mic a zvednuti hlasitosti kanalu CAPTURE, ktery v normalnim defaultnim okne alsamixer NENI.