Migrace z Thunderbirdu na Evolution

Vážení přátelé,
Evolution má mít možnost svého exportu (patrně do nějakého archivu, který se za určitých okolností dá třeba vypálit na DVD, apod.). To TB nemá, ani mezi “rozšířeními”. Ba ani na netu není nic neoficiálního pro Linux (pro widle ještě jo).
Od dávných dob jsem měl problémy se zkopírováním Outlooku (nebylo možné zobrazit starší poštu, ačkoli byl celý adresář zkopírován, někdy se nepovedlo otevřít adresy). Tutéž nechutnou vlastnost má TB, bojoval jsem s ním vždycky (a dokonce i guru Ondra Krejčík, když mi migroval stroj v dávných dobách na tehdy Mandrivu a dojížděli jsme v dualbootu). - - - - - - - - - - - -
Teď ale, při pokusu o import z TB do Evolution chce druhý uvedený jakési soubory *.csv a *.tab . Takové (co by patřily k TB ) ale já, a to ani mezi skrytými, nemám.
Jak tedy provést onu migraci? Lze to vůbec?

Dík

No, záleží na tom, co chceš migrovat, jestli poštu, tak ji v Thunderbirdu exportuj do mbox a v Evolutionu potom vyber mbox (poslední volba) a naimportuj to.

.csv a a .tab jsou na kontakty.

Jinak nevím, jakou poštovní službu používáš, ale doporučuji nechávat poštu na serveru a přistupovat k ní přes IMAP. Pak nebudeš mít s migrací vůbec žádné problémy. Prostě se jen v novém klientovi připojíš k poštovní schránce a všechna pošta se ti ze serveru stáhne. Můžeš k ní přistupovat z více desktopových klientů, mobilu,… to samé lze udělat s kontakty a kalendářem.

A kam se ty mršky kontakty schovaly, jsou-li v TB fyzicky přítomny, zároveň .csv a .tab absentují? A když pominu tohle, na export TB do .mbox musím patrně použít nějakou konsolovou utilitku? (To funguje podobně jako archivace?) Kfind nenašel (prohledán celý disk) a výše uvedené dva typy přípon, ani .mbox, jen cosi někde v /ust/share/doc/python-crypto-…/LEGAL. I když použiju gůglpřekladač, tak tedy moc moudrej z toho nejsem - a víte všichni jak my, ruštinou odkojení geronti jsme na tom s angličtinou. Chápu, že mě máte všichni sto chutí poslat na mozillí fórum, ale tam si, mezi zpětnolomítkaři, člověk připadá jak mimozemšťan…

Asi ano, já Thunderbird moc neznám. Používám Evolution. Našel jsem toto: https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/importexporttools/

Josef Kadleček napsal(a):

do nějakého archivu, který se za určitých okolností dá třeba vypálit na DVD, apod.). To TB nemá, ani mezi >“rozšířeními”.

Záloha pošty z Thunderbirdu se dá provést pomocí rozšíření
https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/importexporttools/
Tímto se vytvoří soubory ve formátu mbox. Ten se dá pak zpětně importovat někam jinam.
Právě teď jsem to zkoušel, zda to funguje, abych nekecal a funguje.

Kontakty lze exportovat/importovat pomocí Nástroje->Adresář->Nástroje->Ex(Im)portovat
nejlépe do/z formátu LDIF. To používám už několik let.

Kfind nenašel (prohledán celý disk) a výše
uvedené dva typy přípon, ani .mbox, jen cosi

Soubor formátu MBOX zpravidla nemá příponu. Kdysi, v počátcích internetu byla utilitka, která vyrobila poštovní zprávu z textu a příloh do jednoho souboru ve formátu mbox a tam taková nějaké přípona byla. Ale to mluvím o době, kdy DOS 6.2 byla senzační novinka.

Jinak mbox viz http://en.wikipedia.org/wiki/Mbox

Díky přátelé, zrovna jsem přišel na kafe a chvíli se s tím trápím a díky linku na mozillí addons jsem pokročil o notný kus vpřed. Mám v Evolution-u poštu i adresy, je na čase tý mý ženský smáznout ikonku TB, ať si zvyká. Po čase půjde celý.
A když už vás tu mám, otázka - bude se Evolution bránit, abych mu dal to nejdůležitější (mailové adresy a poštu) na oddíl, na který při přeinstalaci/čisté inatalaci nikdy nešahám?[OT] viz http://forum.fedora.cz/read.php?1,26582 => ono mě to stejně asi čeká… :frowning: [/OT] Vím, že mít disk rozsekaný na víc oddílů se někdy vymstí, ale zas mít důležitější věci, na které se občas sahá uklizené v “jiné skříni”, pohodlnější. A né že bych je čas od času nezálohoval :wink:

… Ale to mluvím o době, kdy DOS 6.2 byla senzační novinka
Jj, to byly časy…

Evolution

Jestli jste už rozjel ten Evolution, jak se tváří na diakritiku českých bukev?
Před časem jsem se také pokoušel nahradit TB Evolutionem, ale místo Příšerně žluťoučkého koně, který úpěl ďábelské ódy jsem měl jen rozsypaný čaj.

Už je to opravené? Zkuste i diakritiku v subjektu a v adresáři. Já se tehdy přes tento problém nedostal. Místo žščřďťň jsem měl jen černé čtverečky s otazníky a podobé paznaky.

Inu, žádného koně (tím míň příšerně žluť. pějícího …) nemám, vše s příkladnými nabodeníčky m. Jana z Husi :wink:

Na víc jsem se zatím nedostal.