Midnight commander a F7

Vcera jsem do VMware instaloval novou F7 64bit. Instalaci jsem zvolil kompletni. Po instalaci v gnome spustim terminal a zadam oblibeny prikaz mc. Prekvapilo mne, ze midnigkt commander nebyl nainstalovan i kdyz jsem zvolil plnou instalaci. Kouknu tedy na instalacni medium a v adresari Fedora neni po balicku mc-xxxxx ani stopy! Spustím tedy “Pridat/Odebrat software” v systemovych utilitach zaskrtavam souborovy manager MC a hle, balicek je stahovan z internetu. Tohle mi prijde od vyvojaru Fedory jako do nebo volajici hloupost, jeden z nejpouzivanjesich programu nezaradi na instalacni medium! Zvlast, kdyz DVD instalacni media nejsou ani zdaleka zaplnene.

Proc mc nevybrali nevim… asi vetsina vyvojaru pouziva nautilus ci co. Kazdopadne u DVD se snazili udelat kompromis mezi velikosti a uzitnou hodnotou. Kompletni repozitar F7 by se nevesel ani na jedno DVD, takze vybrali jen to co asi povazujou za nejpouzivanejsi.a co je potreba pro uzivatele, kteri budou instalovat z DVD. Pokrocily uzivatel holt uz to yum install mc napise…