matrox g550 @ 64bit

Po nainstalovani 32bit verze kdysi davno mi chodila grafika s LCD Acer pouze do 800x600. V nativnim 1280x1024 teprve po nainstalovani matroxich ovladacu…
Po upgradu procesoru jsem si rekl, ze 64bitveho procesoru chci vyuzit a konecne vyhodim wokna… Ale ejhle… S v distribuci dodavanymi ovladaci mi to stale chodi jen do 800x600 a matrox stale jeste 64bit linuxove ovladace nepodporuje…
Co s tim? Jde tenhle problem vyresit, nebo mam proste smulu a s 64 bity se musim rozloucit?

Odkud stahujes matrox ovladace a jaky pouzivas ten default z instalace? Pokud matrox skutecne nema 64b edici, pak mit 64b distribuci je asi opravdu problem.

Mno na matrox.com maji ovladace pro kdejaky system, vcetne 64bit Woken, ale na foru tvrdi, ze pro 64b linux nemaji k ovladacim ani ETA :-/ Ale ze se na tom pry pracuje…
Mno kdyz to nbainstaluju, tak to pouziva MGA driver, coz je predpokladam jakysi generic matrox… Ktery bohuzel ma problemy s vyssim rozlisenim… Jeste testnu klasicke CRT jestli to neni problem DVI @ LCD…
Je nejaka moznost mit 32n Xka a 64b vetsinu ostatnich aplikaci, nebo to je pakarna, jsem n00b, takze predem sorry, jestli je to vazne hloupa otazka :wink:

Teoreticky by to slo, ale vrele to nedoporucuji, bylo by s tim vic prace nez uzitku.