Litaratura

Zdravím.

Chtěl jsem se Vás poptat na literaturu ohledně linuxu a spíše zaměřeno na Fedoru.
Jsem začátečník a všechno se mi taky neporadařilo vygooglit a s každou ptákovinou zaplňovat toto forum se mi nejevi jako spravne (aspon z mojeho pohledu).

Zaujali mě 3 knihy , a nevim kterou z nich vybrat :

Mistrovstvi v Red Hat a Fedora core -ale nevim jak je to s aktuálností
LDP 4
Linux :Kompletni příručka administrátora -na abclinux.cz recenze a povidaji ,ze hodne dobre.

Máte někdo zkušenosti ? nebo doporučte

Děkuju

Uz se tu podobne veci parkrat diskutovali. Kazdy ma svoji knihu ktera mu sedne. Nejelpsi mas zajit do knihovny, prohlidnout/pujcit a pak treba koupit co ti bude vyhovovat.

ldp4 - starsie sa snad da niekde aj pdf stiahnut

mistrovstvi v redhat a FC - pre zaciatocnika asi najvhodnejsie, aj ked tu na fore asi najdes skor odpoved, pripadne inde na forach

Linux :Kompletni příručka administrátora - ak je to ta zelena kniha, to je dobre pre adminov, tam sa popisuje iba text mode, ziadne klikacie veci tam nie su, takze skor ak mas server

Mě osobně se nejvíce líbila “Linux: Kompletní příručka administrátora”. Pro začátečníka je docela dobrá také kniha “Používáme Linix”. Jinak seznam doporučené literatury máme na začátku příručky.

Macky