KVM a Fedora

Dobrý den,
chtěl bych se pustit do virtualizace pomocí KVM. Zkoušel jsem hledat v českém internetu nějaký návod zaměřený na distribuci Fedora, ale nedařilo se mi. Chtěl bych se ještě optat zde na fóru, než se pustím do martýria překladu anglického návodu, jestli zde někdo nedisponuje nějakými zdroji v českém jazyce.

Předem děkuji za Vaše příspěvky :slight_smile:

http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:virt_type
yum install virt-manager
virt-manager

S KVM přes libvirt si v poslední době hraju i já, chtěl jsem nahradit VirtualBox něčím zajímavějším. Takže se můžeš na problémy, na které narazíš, ptát tady, rád poradím, když budu vědět, nebo společně na netu dohledáme. Ale jak radí Covex, pro začátek stačí.

Moc podrobných českých návodů se obávám nenajdeš, ale jestli můžu doporučit, sice anglicky, spousta informací http://wiki.libvirt.org/page/Main_Page

No kdyz to rekneme zjednodusene, tak virtualizace pomoci KVM neni nic jineho nez pusteni qemu se spoustou parametru. libvirt k tomu pridava jen komfort v podobe univerzalniho API pro ruzne typy virtualizaci, konfigurace pres xml a virt-manager je jen klikatko kterym se ty konfigurace vytvari. Pokus clovek jen chce vytvaret rusit a spravovat vice virtualu tak je naprosto dostacujii.