kuriozni chovani FF na F11 (?)

opravdu uz nevim, kam se mohu obratit. ocividne je nejaka bota v mem systemu…

obcas nekde na nejakem foru diskutuji, hledam rady… nedavno jsem potreboval do fora postnout zpravu, ktera obsahovala jednoduchy SQL dotaz. neslo to… myslel sem, ze je chyba na foru (forum.nettephp.com, forum.dibiphp.com) - ze je tam asi nejaka prazvlastni kontrola obsahu prispevku. jenze druhy den vse slo spravne.
dnes jsem opet psal SQL dotaz, avsak do jineho fora (builder.cz)… a opet to neslo…
zkousel sem take celou zpravu ulozit do txt a poslat kamaradovi na mail, a z jeho windowsu se pokusit prispevek postnout. ale opet to neslo.
z mych windows pak muzu psat na fora jak se mi zlibi. po restartu Fedory si take musu psat SQLka jak se mi zamane.

mam podezreni mozna na nejake pokazene kodovani (kdyz jsem to poslal kamaradovi, neslo mu to z windows) ? avsak text vzdy vypada neporusene.

pri psani zpravy, ktera obsahuje nejaky SQL dotaz casto prepinam klavesnici ceska/anglicka - jestli treba to nemuze zpusobit nejake brykule?

fakt sem z toho zoufalej .) takova pitomina, kterou asi stezi debugnu… mozna je to zas nejakej sotek :slight_smile: a sklidim jen nejake usmevne komentare. kazdopadne kdyz by nekdo alespon trosku vedel, dejte vedet.
diky

PS neda mi to, a zkusim si to SQLko: SELECT * FROM table WHERE 1 = 1

Podivej se na ten txt v nejakem programatorskem editoru. Zda je slozen ze spravnych ascii znaku a pripadne v jakem je kodovani. Porovnej se stejnym textem napsanym mimo firefox s ruznou klavesnici nebo na jinem systemu. Mohli by tam byt ruzne znaky pro mezery apod. Proste nejaky bug v tom asi bude.

Zazivam podobne zahadne chovani FF, sice v jinych smerech, ale preci. Vysvetleni je ale pomerne jednoduche - v posledni dobe prislo pomerne rychle za sebou vicero aktualizaci FF. Pokud mas FF pusteny a na pozadi se provede aktualizace xulrunneru a FF, chova se pak jiz pustena instalace FF zcela silene (odmita se autorizovat, ruzne stranky nejdou nacist, v ruznych menu a pluginech se “nahodne” objevuji chyby, nejde vkladat prispevky do for atd. atd.). Nedivil bych se, kdyby stejnym zpusobme odmital i zpracovat text, ktery obsahuje jistym zpusobem “zavadny” kod SQL dotazu.
Takze si dej pozor, pokud aktualizujes FF abys ho pote taky restartoval.