Krusader a Gnome

Dobry den,
Cele roky uz pouzivam ke sve spokojenosti Krusader v Gnome.
Posledni dobou mam vsak problem s prejmenovanim souboru (klavesa F9; mam namapovano na F2).
Jde o oznaceni a naslednou editaci prejmenovavaneho souboru. Pri vymazu jmena nedojde k vycisteni radky a jsem nucen psat pismena pres puvodni nazev. (To je pri editaci prakticky nemozny ukol.)
Musi to mit nejakou souvislost s prostredim Gnome (resp. s GS 3.6), protoze v KDE to normalne funguje. V Gnome to fungovalo i v F17 a tesne po vydani F18. Rozbily to az nejake aktualizace.
Pouzivam F18, GS 3.6.
Ma nekdo napad co s tim?
Dik
JJ

Asi by bylo vhodnejsi se zeptat v nejakym listu Krusaderu. http://www.krusader.org/get-involved/mailing-lists/

Používám F6 - Přesun.

Jo, to jde. Je to nekolik klaves navic, ale jde to. :slight_smile: (F2;Ctrl-C;Esc;F6;Ctrl-V;editace;Enter)
Takze nejsem sam, kdo ma tenhle problem …

Zdravím, tohle mi na Krusaderu taky vadilo. Všiml jsem si jedné drobnosti - pod rootem mi to nedělal. A jěště - obě okna se od sebe liší vzhledem… A bylo to - za tuto “chybu” Krusaderu může výchozí motiv Gnome gtk+ Adwaita. Ve F18 se tu asi něco změnilo (v tomto případě k horšímu). Náprava je poměrně jednoduchá - použít jiný motiv. Já zkusil Zukitwo ze stránky [gnome-look.org]. Tak vyzkoušejte a uvidíte…
Jinak pod Gnome doporučuji vyzkoušet manager pod názvem Double Commander (Krusader si doinstaluje spoustu závislostí z KDE).