konfigurace vsftpd....sem lama

ahoj lidi, sem lama a potreboval bych poradit…mam tu server na kterem bezi FC5. Nejak se v tom nehrabu protoze to co potrebuji sem driv nastavil a do tedka to bezi, ale chtel sem si vytvorit ftp server a nejak nevim jak na to :frowning: stravil sem u toho s ceskym manualem more casu a porad to proste nedela co chci. Potrebuju jednoduse fpt pro jednoho uzivatele rikejme mu treba “skola” tak aby uzivatel skola mohl zapisovat, menit, stahovat, proste vsechno ale aby byl omezen jen na svuj adresar…nic jinyho…nejak sem nepochopil pridelovani prav pro slozky, neporadite nekdo pls? Uz ten tridni server potrebuju rozjet :frowning:

Nevím, sám používám proftpd. Ale tipoval bych, že to bude chtít local_enable yes, chroot_local_user yes, local_root /home/skola (nebo ~), write_enable yes. Berte to ovšem jako námět k testování. Nechtěl bych si vzít na triko, že se vám vaši žáčci kvůli mým radám navrtají třeba díky zapnutému local_enable a write_enable do serveru.
Mé rady vycházejí z povrchního prostudování stránky http://www.redhat.com/docs/manuals/enterprise/RHEL-3-Manual/ref-guide/s1-ftp-vsftpd-conf.html
Pozměně configu to bude chtít pochopitelně vždy restart služby vsftpd a budete muset povolit ve firewallu porty pro ftp a upravit strategii SELinux (Povolit ftp číst/zapisovat soubory v domovských adresářích).
Zdar.