Klávesa win v F17

Ahoj.
Mám problém s klávesou WIN. Zvykl jsem si na klávesovou zkratku WIN+T, kterou jsem používal na spouštění terminálu. V konfiguraci klávesových zkratek ji to v F16 a dřívějších zaznamenalo jako Mod4+T. Pro tuto funkčnost bylo nutné v Gnome 2.x přepnout ve volbách k rozložení hodnotu “Chování klávesy Alt/Win” na “Meta je přiřazena ke klávesám Win”, jinak to chytalo jako Super+T a nefungovalo to.

Ve Fedoře 15 a 16, tedy Gnome 3.0 a 3.2 to fungovalo v pořádku i bez přepínání a vždy to bylo zachyceno konfigurátorem zkratek jako Mod4+T. Stav ve Fedoře 17 je ale zapeklitější. Pokud to mám nastaveno na výchozí stav, vůbec konfigurace klávesových zkratek moje stisky nezaznamená a když se přepnu na dříve fungující mapování Meta na Win, tak to odchytí jako Super+T a zkratka nefunguje.

Kde může být zakopaný pes? Může pomoci přidání něčeho do xorg.conf(.d)? Mám se radši poohlídnout po jiné zkratce?

Řečnická otázka na závěr: Proč se v tom ku*va někdo pořád hrabe a mění to?

Zkus jestli ti neco udela toto: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=659899#c11

Aha, díky za nasměrování. Každopádně se tam píše něco o tom, že je to těmi uživatelem definovanými zkratkami, které nepodporují klávesu Win. Dříve tam byla na spuštění terminálu položka a proto to fungovalo. Buhví, proč ji pánové ve verzi 3.4 odstranili.

Jinak změna v org.gnome.settings-daemon.plugins.media-keys.custom-keybinding.custom0 z t na t udělala to, co je tam popisováno - funguje to při držení Win a dvojím stisknutím T. Následné výše popisované přepnutí mapování Meta na Win, což bylo nutné v Gnome 2.x, už to spravilo tak, že to funguje na první stisk, ovšem zase nefunguje stisknutí win na zobrazení činností, ale bez toho se snad zatím obejdu.

Kdyby někdo věděl, jak rozchodit v této konfiguraci i zobrazení činností, budu vděčen.