kernel 3.6.3-1 a DELL Latitude E5420

Dobry den,
Po instalaci F17 na vyse uvedeny nb system pri bootu zatuhne (asi tesne pred prepnutim do grafiky).
Kdyz bootuji z kernelu 3.3.1, je vse OK. Zkousel jsem i novejsi kernely ale je to stejne. Posledni kernel, ktery mi funguje je 3.3.4. Na jinem nb (Latitude 6500) problemy nejsou - tam 3.6.3-1 bezi. Je mozne, ze si s novejsim kernelem a s prichazejici F18 na tomto nb E5420 ani neskrtnu? Jake mam dodat logy?

Dik za pomoc
JJ

Nemůže být problém s tím, že ten notebook má duální grafiku? Zkusil bych v BIOSu vypnout buď tu nVidii nebo Intel. Taky bych zkusil nainstalovat proprietární ovladače z RPM Fusion, jak se to bude chovat potom.
Je dost dobře možné, že je tam nějaká regrese. Rozhodně to doporučuju nahlásit. Něco by mohlo být v kernel messages a v logu x.orgu.

Nevím, jak to bude s F18, ale je možné, že i ten kernel 3.3.4 bude fungovat. Vnější závislosti ty kernel balíčky žádné nemají. Já používám taky starší kernel kvůli jedné regresi. Chce to vyzkoušet.

Domnivam se, ze nb zadnou dualni grafiku nema - bohuzel.

lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev b4)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 6 (rev b4)
00:1c.6 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 7 (rev b4)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM65 Express Chipset Family LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
09:00.0 FireWire (IEEE 1394): O2 Micro, Inc. Device 13f7 (rev 05)
09:00.1 SD Host controller: O2 Micro, Inc. Device 8321 (rev 05)
09:00.2 Mass storage controller: O2 Micro, Inc. Device 8331 (rev 05)
0a:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5761 Gigabit Ethernet PCIe (rev 10)

Ktere propriet. ovladace mate na mysli? Kdyby byla nVidia, okamzite bych to vyzkousel … s Intelem moc netusim co delat.
Koukal jsem do Xorg.0.log a nezda se mi, ze by tam byly nejake chyby. Vse je tam s (II) …
Rad problem nahlasim - muzete poradit kam? :slight_smile:

Aha, já jsem si ten model vyhledal a našel jsem u něj duální grafiku, proto jsem si myslel, že je problém tam.

Nahlašuje se to tady: https://bugzilla.redhat.com/enter_bug.cgi?product=Fedora
jako komponentu vyberte xorg-x11-drv-intel

Ještě bych zkusil nabootovat bez grafického Plymouthu. Když se po startu počítače dostanete do GRUBu, dejte editovat a umažte parametry “rhgb” a “quiet”. Nejenže to může vyřešit problém (zakázání Plymouthu může tyto problémy někdy vyřešit), ale můžete zjistit, na čem se to zaseklo, protože se tam budou vypisovat kernel messages.

Tak jsem to vzdal. Mel jsem moznost nb vratit. (Podle DELLu uz neni nabizen k prodeji.)
Po techto zkusenostech bych nedoporucil tento nb pro pouziti s Linuxem (i kdyz je pravda, ze jsem ho nezkousel s jinyma distrama, ale jen s Fedorou a take jsem googlil jen kratce).
Omlouvam se za mozna zbytecne tema na foru, ale treba to nekomu pomuze pri rozhodovani…
JJ
PS: Plymouth resp. “rhgb” a “quiet” vyhazuji hned po prvnim uspesnem poinstalacnim bootu. :slight_smile:
V tomto pripade to zatuhlo a neslo se prihlasit ani do prikazove radky.

Jadrá radu 3.5 a 3.6 sú pohromou pre mnohých používateľov. Niektoré grafické karty s nimi nefungujú.
Ja sám som v súčasnosti zablokovaný na 3.4.6.
Pozri tiež https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=845745

Jeste jsem si vzpomnel (pro uplnost), ze jsem mechanicky vypnul wifi - takovym tim cudlikem na boku nb (ne v BIOSu).
S tim sem pak uz po dobu pokusu nehybal. Ted uz ale nevyzkousim, zda by to pomohlo …
Konec
JJ

Jen tak mimo. Co sis koupil místo toho DELLu? Ta zkušenost tě odradila od Fedory?

Dobre zkusenosti mam s DELL Latitude E6500. Tam Fedora bezi v poho.
Od Fedory me to neodradilo, protoze ma nekolik defaultnich ‘ficur’, ktere preferuji a jina distra je nemaji. Pouzivam ji od doby kdy jsem presel na Linux (2008). (Po vydani G3 jsem vyzkousel dister nekolik (kvuli nostalgii ke compizu, kterym jsem ohromoval sve ‘Windows’ pratele - znate ta lepici gumova okna :)), ale pak jsem se pokorne vratil a G3 akceptoval; s pomoci ‘http://extensions.gnome.org’ se to da zvladnout)
Konec na podruhe :slight_smile:
JJ