jaký php editor

jaký je dobrý editor pro php pro KDE? snažím se něco najít, ale nějak nic nemůžu bohužel najít, nedal by někdo nějakej typ?

Cau,

ja pouzivam Aptana. Na PHP je treba stahnout plugin, ale sem s nim vic nez spokojen, dobra alternativa k PSPADu (ktery mimochodem dobre bezi pod wine).

díky, stáhl jsem to, letmo prohlédl a nevypadá špatně, akorát mně to nějak nezvýrazňuje syntxi, to nedělá automaticky? to musím někde zapmnout?

Jak uz jsem psal, na PHP je treba stahnout plugin. Dokud nestahnes plugin, nekde na jejich strankach je popsane jak (jinak kdyz zapnes Aptana, tak na uvodni strane je Install Plugins, hledej PDT (PHP Development Tools), tak ti to nebude syntaxi pro PHP zvyranovat.

Zajimave, o tom jsem nikdy neslysel. Cim se to lisi napr. od “obyc” kate nebo treba quanty (kdewebdev)?

Nevim, ani jeden z predchozich sem nikdy nepouzival. Oba jsou pro KDE pokud vim, ktere me nijak neoslovilo. Chvili sem pouzival BlueFish, ale pozdeji sem vymenil za Aptanu kvuli prime editaci pres FTPko nebo SSH a jsem spokojeny.