Jak se instaluje vmapro_install.sh ?

Ahoj,
ještě bych si chtěl nainstalovat Virtual Moon Atlas. Po rozbalení je tam ale soubor vmapro_install.sh Jak se taková aplikace instaluje ?
Je to ztažené odsud:
http://ap-i.net/avl/en/download

Myslim ze je tam dostatecny navod. Provedte prikaz chmod a+x vmapro_install.sh. pote jej spustite. Pokud bude problem, poslete vypis z prikazove radky.

Zkoušel jsem příkaz chmod a+x vmapro_install.sh, ale neudělalo to nic, jen to přeskočilo na druhý řádek (tedy jméno uživatele a adresář, ve kterém právě jsem, myslím, že se tomu říká výzva operačního systému).
Instalace se ale spustila poté, co jsem zadal ./vmapro_install.sh
Aplikace ale ihned po prvním spuštění zatuhla, objevilo se grafické prostředí programu a ihned to zatuhlo.

Tim pripazem chmod jsi dany soubor ucinil spustitelny, takze nasledujici krok - jeho spusteni pres ./vmapro_install.sh uz byl funkcni.

Pokud program zatuhne a nic nevypise, reklamuj to u autora.

Mě už jeden program taky zatuhl, chyběly knihovny. Zjistit chybějící knihovny lze takto:
ldd “/cesta/k/binarce” | grep found
Grep to odfiltruje a zobrazí pouze chybějící, tedy not found.
Pozor, musí to být binární soubor, nikoliv skript shellu, s ním totiž ldd neumí pracovat.
Chybějící knihovny se musí doinstalovat, pokud jsou nainstalované, bude zřejmě chyba v názvu volané knihovny.
Např chybí-li libjpeg.so.8 a příkaz ls /usr/lib/ najde libjpeg.so.8.0.2 ale už ne libjpeg.so.8
lze to opravit takto:
ln -s /usr/lib/libjpeg.so.8.0.2 /usr/lib/libjpeg.so.8
Tím se vytvoří symlink.

zkusil jsem virtual moon atlas a na f17 32bit funguje, je ale potreba po instalaci jeste stahnout update na verzi 5.1d specialne pro distra ubuntu 12.04 a fedora 17 (dle autoru) a ten naistalovat stejnym skriptem jako puvodni instalaci (predava se jako parametr).

instalace update:

sudo ./vmapro_install.sh virtualmoon_update-5.1d-435-linux_i386.tgz

Zjistil jsem, že v Gnome mi to funguje, ale nelze to spustit v Kde, ani po nainstalování update.