Jak přejmenovat soubory?

Zdánlivě stupidní otázka. Avšak při jistých okrajových podmínkách téměř neřešitelná.

Mějme soubory

a201409151358.jpg
a201409151359.jpg
a201409151400.jpg
a201409151401.jpg
atd…
řádově desítky tisíc souborů v jednom adresáři,
ve jméně souboru je datum a čas ve tvaru RRRRMMDDHHII

A potřeboval bych je přejmenovat na

a00001.jpg
a00002.jpg
a00003.jpg
a00004.jpg
atd…

S dolphinem jsem neuspěl (neumí levostranné nuly), CLI příkaz rename rovněž nic moc, nakonec jsem jako metodu vrcholného zoufalství nainstaloval do KDE Thunar.
Ten to sice umí , ale umí počítat jen do 9999 a navíc se s tím kaká rychlostí asi 2 až 3 soubory za vteřinu.
Zatím mám asi 7000 souborů, takže úloha má řešení v dohledné budoucnosti (přes noc). Ale co si počnu až souborů bude přes 9999 ?

Proč dělám takové ptákoviny?
Ty soubory jsou snímky z kamery po minutě, chci z toho udělat časosběrné video pomocí ffmpeg.
To mi funguje, zatím problémový článek je to přejmenování.
Nebo, nějak přesvědčit ffmpeg, aby si sosal soubory v tom tvaru, jak mi je ukládá kamera, tedy s datem a časem ve jméně souboru.

Neměl bych problém si na to napsat program v C, ale říkám si, že tohle přece musí jít standardními prostředky.

Nevíte někdo jak na to?

Fedora 20 KDE 64b

No, vsechno jde, ale desitky tisic souboru - z toho bash radost mit nebude. Pokud maji soubory na disku taky spravny datum (tedy ne jen v nazvu) tak jejich list jde seradit podle data, resp. pokud jsou spravne jmena, tak by to melo byt taky serazene, takze by melo jit neco jako:

Pokud for smycka nezvladne tolik souboru, tak pres find | awk by to jit melo.

Z konstrukcí na uvedeném odkazu jsem dal dohromady toto:

find -name '*.jpg' |  sort | 
gawk 'BEGIN{ a=1 }{ printf "mv %s %06d.jpg\n", $0, a++ }' | 
bash

Zdá se, že to funguje.
Dík.