Jak nainstalovat SIM + QT?

Ahoj,
rád bych si nainstaloval SIM icq klienta, ale configure mi hlásí problém:
checking for Qt… configure: error: Qt (>= Qt 3.2) (library qt-mt) not found. Please check your installation!
For more details about this problem, look at the end of config.log.
Make sure that you have compiled Qt with thread support!

Přičemž mi $QTDIR vypisuje /usr/lib/qt-3.3.

Mohli byste mi poradit, co mám dělat? Asi překompilovat qt…jenže nevím přesně kde ani jaké balíčky sehnat (resp. možná zdrojáky pro možnost kompilace s podporou vláken??).

Díky

Do kompilace qt se v zadnem pripade nepoustej, pokud uz s tim nemas zkusenosti.

SIM uz se bohuzel pomerne dlouho nevyviji, coz je skoda. Zda se ze se dostal do faze, kdy s nejnovejsimi knihovnami nejde zkompilovat. Zkousel si nainstalovat stare RPM pro FC1?

S qt nemám žádné zkušenosti. V podstatě jsem rád že jsem tak nějak Linux zprovoznil:)
Starší balíky jsem instalovat taky nezkoušel protože jsem je nějak nenašel. Na stránkách projektu SIM mi RPM balíky záhadně nefungují nebo nejdou rozbalit…
A netušil jsem že se SIM již nevyvíjí, protože se nedávno objevila nějaká nová verze, kterou používám pod win??

stranky


obsahuji posledni verzi z brezna 2004. Ne ze by se primo nevyvijel, ale autor na nej zrejme nema cas. Mozna to nekdo prevzal a dela jinde, o tom ale nevim.
Tohle rpm http://prdownloads.sourceforge.net/sim-icq/sim-0.9.3-2.fdr10.i386.rpm?download ti dela problemy? Ja jsem ho stahl a nainstaloval jen s malym problemem:

rpm -Uvh sim-0.9.3-2.fdr10.i386.rpm

Preparing… ########################################### [100%]
soubor /usr/share/mimelnk/application/x-icq.desktop z instalace sim-0.9.3-2.fdr10 koliduje se souborem z balíčku kdenetwork-3.4.2-0.fc4.2
muzu bez obav nahradit:

rpm -Uvh --replacefiles sim-0.9.3-2.fdr10.i386.rpm

Preparing… ########################################### [100%]
1:sim ########################################### [100%]

Sim pote v FC4 bez problemu funguje.

Příspěvek byl upraven (15-11-05 17:18)

Tenhle balíček jsem nezkoušel, pokoušel jsem se používat ty co byly na stránkách projektu…
Tenhle frčí, díky!!!
Bez toho popisu jak vyřešit problém s kolizí bych se zase daleko nedostal…
Teď akorát vidím nahoře dvojitě lištu, ale to bude asi jiný problém;)

Jen tak mimochodem - jak se odinstaluje nějaký balíček? To vlastně ani neumím…

Ještě jednou díky moc :slight_smile:

rpm -e jmeno_balicku(bez.rpm na konci) nebo yum remove jmeno balicku.
V tomto pripade bud
rpm -e sim-0.9.3-2.fdr10
nebo
yum remove sim

Na http://glux.org/packages/4/sim-cvs-9.i386.rpm mam sim buildnutej pro FC4.