jak editovat xorg.conf ???

Nainstaloval jsem si Fedoru 6. Ale po prvním restartu se mi zobrazila černa obrazovka s napisem “mode not suported” .Řešení problemu bych videl v editaci souboru /etc/x11/xorg.conf ale proste vubec nevim ani jak se dostat do “konzole” natoz spustt MC na editovani toho souboru.Napisete mi pls. jak na to ???
BTW :na internetu jsem to hledal asi 2dny bez uspechu

Dostat se do konzole: Ctrl+Alt+F1
Spustit MC: zadat “mc” :wink:
Pokud chcete editovat soubor /etc/X11/xorg.conf (pozor, to je něco jiného než /etc/x11/xorg.conf), musíte být přihlášen jako root.

Takže jsem se dostal do konzole pomoc Ctrl+Alt+F1 ale neslo mi v ni nic napsat jako kdyby klavesnice nebyla vubec pripojena.

LIDI NO TAK POMOŽTE !!!
prosíím

Nejjednodusi je nabootovat nejake live distro (treba http://www.knoppix.org/ )ten Ti primountuje vsechny disky, potom muzes editovat ten xorg.conf.

Mam po fupu )-:

No knoppix je trochu zbytecne velky, stacilo by nastartovat do zachranneho modu ktery mate na prvni instalacnim mediu a nebo na DVD. Navod jak je tady nahore v hlavicce.:frowning:

To je sice pravda,ze staci rescue mod, ale tam bude jen v textovem rezimu a predpokladal jsem, ze pro daneho uzivatele toto neni zrovna to prave orechove :wink:

V ton pripade bych doporucil spis 200MB SLAX nez 4GB Knoppix. Na editaci jednoho souboru trochu velbloud a chudak uzivatel UPC vycerpal svuj povoleny pocet stahnutych GB/mesic.

jurda64bit napsal(a):

Takže jsem se dostal do konzole pomoc Ctrl+Alt+F1
ale neslo mi v ni nic napsat jako kdyby klavesnice
nebyla vubec pripojena.

V tom případě doporučuji nastartovat jen do textového módu. Návod ve FAQ: Ovládání zavaděče GRUB přesněji kapitolka Nastartování systému do textového režimu. Pak se normálně přihlásíte a spustíte mc (pokud jej máte přiinstalovaný)

Proč se jako parametr v grubu dává 3? Je to číslo runlevelu - jejich seznam s krátkým popisem najdete v souboru /etc/inittab.

Grafické rozhraní pak spustíte příkazem startx, pokud to nepůjde ukončit, či nebude nic vidět zkuste Ctrl-Alt-Backspace.

Pro nastavení grafického rozhraní existuje i prográmek system-config-display.

Takže problem je vyresen nejak sem to spustil s parametrem quiet 3 a soubor editoval ale stale to neni to prave orechove .Fedora se stale restartuje seka a pada )-: