Intel PRO Wireless 3945ABG a novy kernel

Ahoj. Mam problem s intelackou wifi 3945abg (na NB fujitsu-siemens AMILO Xi 1547) ve Fedore 8. Pri pokusu aktivovat ji dostanu chybovou hlasku:

Error for wireless request “Set Mode” (8B06) :
SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.
SIOCSIFFLAGS: No such file or directory
Error for wireless request “Set Encode” (8B2A) :
SET failed on device wlan0 ; No such file or directory.
SIOCSIFFLAGS: No such file or directory
Aktivace zařízení wlan0 selhala.

Na http://intellinuxwireless.org/ jsem se docetl, ze kernely 2.6.24 maji jiz iwlwifi driver v sobe a vydane ovladace v nich nefunguji (to take vysvetluje, proc jsem ve fedore 7 nemel problem). Pro pouziti novych driveru se ma pry pouzit compat-wireless project, ale jak jsem na to koukal, tak jsem z toho byl trochu do lesa. Jak se znam, tak podle toho navodu tam bych si dokonale rozbil cely system a skoncilo by to novou instalaci. Mate s tim nekdo zkusenosti? Nebo nevite, proc mi to s driverem v kernelu nefunguje? Diky

Rekl bych stejny problem:
http://forum.fedora.cz/read.php?6,11854,11854#msg-11854
Se starsim kernelem (2.6.23) to jde? Tak zatim pouzivejte ten.

Mam pocit, ze jde o trochu jiny problem. Ja zarizeni wlan0 ani neaktivoval… A samozrejme navrat ke starsimu kernelu je moznost, ale to nechci z nekolika duvodu.

Kazdopadne jsem s problemem pokrocil. Zjistil jsem, ze nemam nainstalovany balicek iwl3945-firmware (buhvi jak se to stalo :slight_smile: ). Po jeho nainstalovani zmizely chybove hlasky “SIOCSIFFLAGS: No such file or directory” a zarizeni se aktivovalo. Ale zbyle chybove hlasky zustaly.

Pred par dny se objevila aktualizace kernelu, ktera mela v popisu zmen opraveny bug “No wireless connection with iwl3945” nebo tak neco. Bohuzel ani po jeho nainstalovani se nic nezmenilo.

Tak jsem se hrabal v nastaveni a zkousel ruzne mody. Hlaska "Error for wireless request “Set Mode” (8B06) : " se objevovala proto, ze jsem v modu mel nastaveno Auto a ifup se zrejme pokousel nastavit mod master. Po rucnim nastaveni na managed hlaska zmizela.

Ale zustava ta posledni, tedy:
Error for wireless request “Set Encode” (8B2A) :
SET failed on device wlan0 ; No such file or directory.

Nevim, kde tohle nastavit take rucne, aby se vse rozjelo spravne a byla moznost, ze to zacne fungovat. Kazdopadne ted to po aktivaci vypada tak, ze ifconfig mi vypise spravne rucne nastavenou IP adresu, iwconfig zas vypise spravne ESSID prirazeneho AP, jeho MAC adresu i kvalitu signalu. Ale ping na AP neprojde…

Potreboval bych tedy od nekoho jen poradit, kde muzu nastavit Encode a na jakou hodnotu.

Jedine s cim jsem schopen si spojit Encode je kryptovani. Pokud tam mas zapnuty WEP zkus ho vypnout. Pokud ho nemuzes vypnout jisti se, ze mas spravne zapsany klic. Tzn. melo by tam byt neco jako s:.

Nene, v to o nebylo. Uz jsem to rozchodil :slight_smile: Ale…

Hlaska je tam porad. Zpusobuje ji radek v /etc/sysconfig/network-scripts/ifup-wireless, na kterem je
iwconfig $DEVICE key off
coz ovladac zrejme neumi. Stejna hlaska vyskakuje taky pri zavolani prikazu
iwconfig wlan0 enc off
ale v tom chyba nebyla. Mimochodem to co se nastavi za enc se ovlivnuje ve skriptu ifcfg-wlan0 pridanim promenne SECURITYMODE a povolene hodnoty jsou off, on, open a restricted. Ovsem off v mem pripade (a zrejme nejen v mem podle toho co jsem se docetl na ruznych jinych forech) konci chybovou hlaskou.

No kazdopadne ani kdyz jsem se zbavil chybove hlasky, tak wifi nefungovala.

To zacala az pote, co jsem stahl, prelozil a naloadoval ty ovladace podle navodu na http://linuxwireless.org/en/users/Download . Ovsem pokud to chci aktivovat po startu, musim pro vest nasledujici:

su -
cd /adresarSOvladacem/
make load
ifup wlan0

a to je trochu opruz… :slight_smile:

Ale nejak me nenapada, jak tohle zautomatizovat. Asi skriptem, ale stejne ho budu muset rucne volat. Kam to dat, aby se tenhle skript volal automaticky pod uctem superuzivatele?

Tak zmena. Zjistil jsem, ze lzu jako kdyz tiskne… :slight_smile: Po restratu uz vse funguje jak ma a staci dat /sbin/ifup wlan0 (respektive zapnout automatickou aktivaci) a vse se ihned rozjede. Takze reseni se naslo samo, ale kazdopadne diky vsem, kteri se nad tim alespon zamysleli…