Instalacia F8 - zamrzne

Zdravim,

mam problem (ale aj riesenie) s instalaciou Fedory 8 na nasledovny desktop:

MB: MSI 945GCM5 V2
Procesor: Intel Core2Duo E4400 (2.0 GHz)
RAM: 2GB (2x 1GB, zapojene v Dual Channel) DDR2 V-Data 667 MHz
HDD: WD 1600 AAKS (160 GB, SATA2, 8MB cache, 7200 RPM)
DVD: Sony NEC Optiarc AD-7170A
VGA, LAN, Sound onboard, 550W zdroj Eurocase

Instalacia ale vzdy skoncila neuspesne, zmrzlo to pri Loading vmlinuz a na konci sa vypise Ready a v tom to zmrzne, musi sa tvrdo resetovat (zmrzne aj klavesnica).
Pri pokuse o instalaciu v textovom rezime sa to sice rozbehne, ale pri instalacii sa vypise vynimka a instalacia sa nedokonci.
Skusal som aj pri instalacii podrzat Shift a tak spustit instalaciu v graf. rezime, ale bezuspesne.
Riesenie bolo take, ze som napisal pri boote linux noacpi a instalacia prebehla v grafickom rezime uplne bez problemov.

Ma este niekto podobne problemy s instalaciou, alebo to ide ostatnym bez problemov? Inak ten isty problem bol aj pri instalacii Fedory 7…

Zdravím,

dostal jsem se při pokusech instalovat od Fedory o trochu dál než byla instalace na pevnej disk, rozdělení disku…atd.
To, že se rozeběhla z DVD jenom instalace Fedory 8 je jinej fakt :slight_smile:

Vyzkoušel jsem kompletně snad všechny verze Ubuntu, které se dali stáhnout, nebo zakoupit. Např. CD Ubuntu 6.10, Live DVD Feisty Fawn 7,04, …atd. Než mě přestal Ubuntu zajímat, to znamená že už nemám chuť znova stahovat nové verze a zkoušet z toho bootovat …

Bootovat Ubuntu na počítači je pokus na nic !!

Pořídil jsem Fedoru, už jednou se mě ji povedlo nainstalovat na starší počítač HP Brio a běžela bez potíží.

Začínám instalovat Fedora7-AMD64 x86-DVD, instalaci s GRUB, takže s Windows na hardisku).
Desktop Fedora ovšem přesně po dvou restartech tuhne.
Po opakování instalace, opět po dvou restartech to samé …

Potupně jsem po kavárnách na torrentu postahoval Live DVD Fedora 8
(ISO: Fedora-8-x86_64-DVD), vypálil to a začal instalovat,
vše proběhla bez potíží. Bootování super i Rescue CD…

Linux zamrzá o něco dříve a nebo právě tak jako ve verzi Fedora 7, to znamená, že mě nechá potom se přihlásit, ale je k ničemu…

Po několika otázkách při instalaci se dostane instalovací procedura na otázku umístění a času počítače, no a když se na to klikne na nastavení časového pásma, tak je po instalaci, tzn. restart a opakovat…

Když jsem počítač restartoval, instalaci opakoval, opět instalace zamrzla.

Instalaci opakuji … u nastavení časového pásma jsem nastavil, aby si počítač čas řídil z internetu a instalace proběhla OK! a restaroval…

Na desktop se dalo přihlásit což chápu oproti instalaci Fedory 7 jako velký pokrok :slight_smile: Ale když kliknu na změnu data a času v pravo dole, celý desktop po pár vteřinách zatuhne a nemužu s tím dělat vůbec nic…

Počítač je od HP, tak jsem upgradoval BIOS a započal instalovat vše znova…ale chtít na počítači Ubuntu a Fedoru je nemožné…

To znamená, že když se instaluje Ubuntu, kompletně přepíše cokoliv na disku, nemám znova chuť mít na počítači 3gb a chtít od toho aspoň těch 10 minut na na normální práci s počítačem :slight_smile:

===== závěr
Dnes běží na počítači hlavně Windows a jedna fakt povedená verze BACKTRACK2 (ISO velikost 700mb), který nemá problém přehrát MP3, WMV, AVI, MPG, vypálit na DVD a kompilovat cokoliv…atd.
Jde nainstalovat do 15 minut. (např. backtrack do /sda5 /swap - sda6…atd.) a sám nastaví LILO, nepřepisuje soubory do kterých mu nic není!!

A zkusil jste vypnout ACPI?

Ahoj, tak mám podobný problém. Měl jsem na DVD Fedory 6 a potřeboval jsem je dostat na nový stroj. Tak jsem dal isntalaci, vše v poho, ale vždy zamrzne na kontrole balíčků. Zkoušel jsem všechyn balíčky odškrtat a doinstalovat je později, ale problém je pořád stejný. stáhl jsem Fedory 8, vše v poho, ale ta zase zamrzá na isntalaci balíčků a vždy na tom samém. Zkoušel jsem instalaci i z FTP, ale problém uplně ten samej. Zkoušel jsem to snad 20x a nic. Jsem z toho celej vedle a netuším, čím to může být. Děkuji za rady.

Tak, sekne se to na balíčku selinux-policy-targeted - 3.0.8-44.fc8.noarch
Zkusil jsem stáhnout nové selinux repozitáře a ani to nepomohlo.

Tezko rici kde je problem. Ja kdyz se mi sekal instalator tak jsem mel pouze dva typu problemu - 1. spatne vypalene DVD, 2. vadnou RAM. Pak jsou tu jeste ruzne “zahady” popsane zde: http://fedoraproject.org/wiki/Bugs/F8Common?action=show&redirect=Bugs%2FCommon

Jinak jako berlicku muzete zkusit nainstalovat Fedoru z LiveCD (tam se provede pouze prekopirovani obrazdu CD na disk, tedy nemuze se to sekat na vyberech balicku) a pak system rozsirit do pozadovaneho vysledku.

Tak jsem zjistil, že prý nejde F6-F8 na staré Celerony. Stahuji nyní F5 a uvidím, jestli problém zmizí. Děkuji

Tak problém je stejný i s F5, hihi, asi nějaký divný PC. :slight_smile:

A zkousel jste to LiveCD? Po instalaci z LiveCD si klidne muzete zbytek veci doinstalovat z DVD, pokud by se vam nechtelo je tahat z netu.

Zkusil ted a error. :slight_smile:

Buffer I/O error on device sr0

A to se stane jako kdy?

Když se spouští instalátor. Dám bootovat z CD, nabíhá a pak ta chyba, vypíše se několikrát pod sebe a pak to zamrzne.

Podle me se jedna o chybu ze mechanika nemuze precist data z CD. Zkusil jse sha1sum toho media na teto mechanice?

Jo a jak to mám udělat? Máš na mysli kontrolní součet?

Ano, kontrolni soucet. Provest to je potreba podle:
http://www.fedoraforum.org/forum/printthread.php?t=164264
vysvetleni:
http://www.troubleshooters.com/linux/coasterless.htm#_Accurately_Reading_a_CD

Jinak receno (na linuxu):
isoinfo -d -i /dev/cdrom
zjistete
dd if=/dev/cdrom bs=2048 count= | sha1sum

Hm, sice to dělám na win, protože linux mi nainstalovat nejde :smiley: JInak kontrolní součet iso jsem dělal, ale jak mám proboha udělat CD a ještě na mechanice?

Mno… to ja nevim - to se zeptejte na foru o windows. :slight_smile: Mam takovy pocit ze nero neco takoveho umi, mozna ale jen md5sum… Jinak pokud se chcete drbat pres hlavu, tak zkuste stahnout 200MB slax, treba nastartuje, nechte ho nahrat do ram, vyndejte CD a mate moznost to udelat v Linuxu. :slight_smile:

No já jsem toho image souboru dělal v total commanderu a HEX seděl. Ale jak to udělat když je to vypálené na CD a ještě z mechaniky, to vážně netuším. Stejně mi nejde do hlavy, proč ty Linuxe mají takové požadavky, vše musí být v naprostém pořádku :smiley:

Zdaleka nemusi - media muzou byt vadna, mechaniky delaj chyby, nebo jedna neprecte CD od druhe. Kdyz je to v audiu, videu nebo mp3 tak to prdlajs vadi, audio nachvili vypadne, treba to ani nepostrehnete, ve videu nebo mp3 vypadne jeden frame… nic se nedeje… ale kdyz vypadne par bajtu z kernelu nebo jine aplikaceo je to prusvih. A neco jineho je lisovane CD a neco jineho palene… ale kdo by si lisoval image Fedory, ktere budou za par mesicu zastarale…

OS Windows mám taky pálené, i serverové za několik tisíc, ale to tady raději psát nebudu, ale fungují mi. :o)) Hold windows je shit a nic tomu nevadí. Takže jak to vyřešíme? Asi nijak :o)) Protože kdo má v blízkém okolí Linuxe? Nikdo :slight_smile: Nedají se Fedory někde objednat nebo vyzvednout? Okres Cheb. Mám doma totiž kubuntu, ebuntu a lisované :slight_smile: Vietnamci taky pálí a nelisují, co? Že by mi jedno vylisovali :smiley: