Instalace Radeonu 9600XT pod FC6..

Zdravim,
Cetl jsem si vsemozne ruzne navody , wiki, apod. A stale nemuzu rozjet accelerace me graficke karty… Chipset mam VIA KT600 , grafiku viz tema… Muze me nekdo poradit co mam zkouset… JEstli originalni ovladace z AtI nebo spise Fglrx z livny pres yum… NEvim, dekuji za kazdou radu… Vaclav Pfeifer

Mám sice obyčejnou 9600, ale nedávno jsem s tím taky zápasil. Použil jsem fglrx z livny, odpoledne sem hodím mou funkční konfiguraci.

Jak sem slibil tak pisu. Predesilam, ze jsem to googlil a ladil metodou pokus omyl, tudiz nemusi byt vsechno spravne. Uvital bych nejaky komlexnejsi zdroj informaci pro vyladeni ovladacu…

Section “ServerLayout”
Identifier “single head configuration”
Screen 0 “Screen0” 0 0
InputDevice “Keyboard0” “CoreKeyboard”
EndSection

Section “Module”
Load “dbe”
Load “fbdevhw”
Load “record”
Load “freetype”
Load “type1”
Load “glx”
Load “extmod”
Load “dri”
EndSection

Section “InputDevice”
Identifier “Keyboard0”
Driver “kbd”
Option “XkbModel” “pc105”
Option “XkbLayout” “us”
EndSection

Section “Monitor”
Identifier “Monitor0”
ModelName “Monitor 1280x1024”
HorizSync 31.5 - 79.0
VertRefresh 50.0 - 90.0
Option “dpms”
EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “fglrx”
Option “VideoOverlay” “on”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
Monitor “Monitor0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes “1280x1024” “1024x768” “800x600” “640x480”
EndSubSection
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 16
Modes “1024x768” “800x600” “640x480”
EndSubSection
EndSection

Section “DRI”
Mode 0666
EndSection

Section “Extensions”
Option “Composite” “0”
EndSection

A v cem presne byl problem? Na teto konfigurani nevidim nic specialniho. Mozna ten option videooverlay. Urcite bych pouzival ovladac z livny, protoze to je to same co ovladac ze stranek ati akorat predpripravene pro fedoru.

Speciálního na tom asi nic není, ale třeba sekci modules jsem tam vůbec neměl a poslední dvě jem taky přidával.

Prosím, prozraďte neznalému, jaký soubor jste to právě vypsal. Konfigurace Radeonu 9600XT mě totiž v dohledné době také čeká, tak abych věděl, v čem se to mám rejpat :).

Dík.

/etc/X11/xorg.conf