Instalace NVU na F7

Chtěl bych nainstalovat nvu z *.rpm, abych se vyhnul kompilaci. Podle příručky: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:f7nekomercni_aplikace_programovani_vyvoj, ale v repozitářích nemůžu najít “xorg-x11-deprecated-libs”…(repozitáře mám základní + livna)

Tu blbou knihovnu jsem hledal děsně dlouho. Byl jsem rád, že jsem našel alespoň poněkud starší verzi (byť to s ní bezproblémově běží). Dávám ji zde:

http://www2.dts-soft.cz/_private/Fedora/xorg-x11-deprecated-libs-6.8.2-37.FC4.49.2.1.i386.rpm

Díky!

Mezitím jsem ještě objevil “Kompozer”, což je údajně vylepšené NVU. Stačí ho stáhnout, rozbalit a spustit - nemusí se instalovat a nejsou problémy se závislostmi: http://kompozer.net/

Moooc hezký. Je tam napsáno že je to neoficiální bug-fix. Konečně to na rozdíl od NVU “nemrší” ve zdroji kódování cp1250. Díky za ten odkaz. Měl by se dostat i do příručky Fedory.

Do prirucky jsem pridal odkaz.

Ahoj, zkoušel jsem v rámci průběžné revize příručky zprovoznit Kompozer, ale nějak se nezadařilo (možná v důsledku vedra trpím momentálně sníženým intelektem ;). Ze stránek Kompozeru jsem stáhl soubor kompozer-077-i686.tgz (tar.gz jsem tam nenašel). Ten je zkompilován pro Debian a měl by údajně fungovat na FC5. Na F7 ale nefunguje - stěžuje si na neexistenci knihovny libstdc++.so.5. Ve F7 je k dispozci libstdc++.so.6. Když vytvořím link libstdc++.so.5 na libstdc++.so.6, tak si to stěžuje na to, že nejsou implementované některé (pravděpodobně) funkce. Konkrétně se jedná GLIBCPP_3.2, CXXABI_1.2 a CXXABI_1.2.1. Pak jsem zkoušel zkompilovat přímo zdrojové kódy, ale při make mi to vyhodí chybovou hlášku, že proměnná JB_BP není deklarována ve zdrojovém kódu.

Podle ohlasů z fóru usuzuji, že se to několika z Vás povedlo zprovoznit, proto bych Vás chtěl poprosit o odkaz na soubory ke stažení popř. krátký komentář, abych to hodil do příručky.

Díky,

Macky

Ahoj, to je divný, mně to funguje. Já také stáhl tento soubor: http://prdownloads.sourceforge.net/kompozer/kompozer-077-i686.tgz?download, pak jsem ho rozbalil, a přes Nautilus jsem spustil soubor “kompozer” bez problémů. Nic jinýho jsem kvůli tomu nedělal, nedoinstalovával,… Používám F7 a Gnome s výchozím nastavením.

Tak z toho jsem teda jelen - zkusim tedy prirucku dopsat, jako kdyby mi to fungovalo…

Pak bych se chtěl ješte zeptat, co Vám dělá Nvu - když chci spustit /usr/bin/nvu, tak to sice “premysli”, ale nic se mi nespusti…

Macky

Tak to nemůžu posloužit, já jsem NVU nakonec neinstaloval. Toliko moje zkušenost s NVU je, že xorg-x11-deprecated-libs není v repozitářích (viz příspěvky výše)…

Já ho docela bez problémů našel na rpmseek.com. Jedinou vadou na kráse je, že ačkoliv se to všechno bez problému nainstaluje, tak to nejde spustit.

Macky

To je ale zanedbatelná drobnost, ne? :slight_smile: