Instalace nebere CD

Po nabootování instalátoru fedory 5 z cd1, zvolení jazyka, klávesnice a způsobu instalace (lokální cdrom) mi nebere instalační cd1, vysune mechaniku a hlásí, že mám vložit fedora core cd1. Neví někdo kde by mohla být chyba?
I když jsem při bootu nevyžádal text. instalaci přesto mi naběhla - to by ale nebyl žádný problém, ale když jsem chtěl po bootu provést kontr. součet velikosti disků, taky mě to automaticky hodilo do text. instalace.

Na jiném stroji mi vše fungovalo (autom. naběhla grafická instalace a vše bez problémů).

Chci fedoru instalovat na Pentium MMX 200MHz, 350 MB RAM, text. režim

díky za každý nápad

Zkuste se podivat na ostatni konzole (Alt-F1-F4) jesli tam nepise nejakou chybu. Zpravidla se tohle stava v CD mechanik, ktere nejsou pripojeny standardnim zpusobem… system sice nastartuje ale pak uz nema ovladac pro CDROM…

Dobrý den, ostatní konzole žádnou chybu nevypisují, ale problém může být skutečně v tom zapojení cd mechaniky - mám ji na jednom ide kabelu ještě s druhým diskem (který je jenom na data), mechaniku jako slave a disk jako master - myslíte, že problém může být zde?

díky moc za odpověď

Moc se mi nezda ze by problem mohl byt v tom. Za zkousku ale nic nedate. Pokud muzete zkuste druhy disk odpojit a mechaniku dat jako master…

Zkusil jsem tedy disk na data odpojit a mechaniku připojit jako master a je to úplně to samé - nebere instalační cd.

díky ještě za příp. další nápady

Zahada.

Textova instalace nabehla zrejme na zaklade mnozstvi instalacni pameti. Pokud instalator shleda ze ji je malo (i kdyz 350MB je celkem dost…), tak spusti textovou instalaci. Totez v pripade ze se mu nepodari zjistit jaka grafick karta je v pocitacit.

Pokud pouzivate stejna CDcka jako jinde a vkladate tam skutecne CD1 tak nevim kde je problem. Mimochodem tusim, ze mediacheck (kontrolni soucet), se provadi pouze v textove verzi.

Instalace z CD by myslim na tomto stroji stejne trvala dost dlouho. Pokud na nej skutecne chcete Fedoru nainstalovat, prendejte disk do jineho pocitace, tam Fedoru nainstalujte a pak vratte disk zpatky. V Linuxu by to nemelo delat zasadni problemy (tedy pokud oba pocitace jsou stejna architektura).

Dobře, zkusím ještě instalaci na jiném stroji, děkuji za Váš čas a ochotu.
Mimochodem - všiml jsem si, že nyní jsem na stroji nenabootoval ani anacondu redhatu 7.0 (který mi před delší dobou na tomto stroji plně fungoval), vypíše hlášku boot failed, ale to jen pro zajímavost.

přeji příjemný den a na shledanou