Instalace na server IBM Netfinity 5600

Ahoj,
potřebuji poradit s instalací. Jsem v Linuxu začátečník. Mám tento problém.

1. Server nabootuje z DVD
  2. Natáhne ovladače pro SCSI RAID řadič
  3. Dostanu se ke kontrole média a tam Fedora zahlásí, že je vadné DVD
    Zkoušel jsem Live CD a to při bootování hlásí chyby čtení a zatuhne. Přijde mi to, že po natažení ovladačů má Fedora špatný driver pro ide řadič. Média jsem testoval na stanici a instalace z nich je v pořádku. Můžete mi poradit jak vnutit ovladač od výrobce jako je to třeba u Windows serveru. IBM podporuje pouze Red Hat a Suse Linux. Nevým zdali tyto ovladače mohu použít? Díky VS

Možná bych Vám na server doporučil systém CentOs. Jedná se “kopii” Red Hat Enterprise Linuxu. Instalace na Váš server by tedy měla být bezproblémová a navíc frekvence vydávání nových verzí je delší než v případě Fedory, což je pro produkční prostředí určitě plus.

Macky

Vnutit ovladac jako windows nepujde, tedy nejak by to asi slo, ale neni to bezne. Spis by asi slo poladit nejake parametry jadra. O tom je ale nejlepsi se poradit s googlem. Pokud ma server IDE disky, tak nejjednoduzsi reseni, ktere me napada, je nainstalovat to na ten disk na jinem pocitaci a pak ho proste prendat. Otazka je, jesli bude takto nainstalovany system skutecne fungovat - podle me ano. Problem totiz nebuide v IDE ovladaci jako spis v CD/DVD mechanice v danem serveru, ktera neprecte media vypalena jinde.

Pokud to mate na hrani, tak je tento postup OK, pokud firemni, tak si kupte za 149$ nebo tak nejak, podporu od RedHatu a necht se hosi z Brna snazi. :slight_smile: