Instalace na ACER s USB HDD

Zdravím.
Potřebuji poradit ohledně instalace F12 na notebook Acer Aspire 3100.
Mám tam problémy s orig. řadičem tak mám HDD připojený externě na USB.
Po nabootování z DVD(orig řadič) zadám jazyk, klávesnici a instalace se mě ptá kde je uložen obraz pro instalaci. Když dám DVD tak chce vybrat ovladače. Ale nenašel jsem nic vhodného pro amd sadu a DVD. ACPI=OFF jsem také zkoušel, ale výsledek stejný. Mám použít nějaké jiné ovladače? Kontrolní součet DVD je OK.

Díky moc

PS instalace Mandriva 2009 se podaří bez problémů. WinHomeXP jsem vzdal páč se mi nepodařilo nainstalovat na USB HDD. Na stolním PC mi F12 jede OK.

V posledni dobe jsem o tomto problemu uz dlouho neslysel, ale koukam stale nezmizel. Presne reseni pro tvuj pripad nevim, protoze pricin muze byt mnoho. Od spatneho bios, pres spatne nastaveny bios (mod pro DVD SATA radic) az po spatnou detekci jadrem Fedory (je potreba pripsat nejake parametry ke startovanemu jadru - neco jako “linux all-generic-ide irqpoll pci=nommconf”). Osobne bych nejdriv zkusil projit ruzna nastaveni biosu ohledne SATA, AHCI apod. ACPI s tim podle me nema co delat. Samozrejmosti je nainstalovani posledni verze biosu…

Pokud by ses s tim nechtel trapit, muzes z nabizenych instalacnich metod zkusit instalaci po siti. (URL nebo tak nejak, staci zadat neco jako ‘ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/releases/13/Fedora/i386/’)

Jen doplnění jedná se o NB takže v bionu nelze skoro nic. New Bios nepomohl. Úprava příkazů jádra taky nic. Snad jsem to zadal dobře :D.Nyní instaluji po síti jen jsem doplnil …/os/. Dám echo jak to dopadlo. Jinak moc díky za tipy.

Tak po síťi se to nepovedlo. Pokaždé po stažení “install.img” se zobrazilo, že nelze soubor uložit. Testováno 3x F13 a 1x F12. Nakonec jsem si pomocí UNETBOOTIN udělal bootovací “flasku” :slight_smile: a spustil instalaci z flash USB na USB HDD. Instalována F13 vše OK hned napoprvé. Díky.

Tak jsem si to dal ještě jednou, páč jsem chtěl disk jinak rozdělit.(jak jsem sním předtím laboroval)
A musel jsem na USB HDD nechat kus NTFS(nechal jsem tam 6G), kde jsem měl rozbalený ISO F13. A takhle to teda jede OK. Bez toho to píše, že na disku není obraz #1 a buď opakovat nebo ukončit.