Instalace linuxu na HP ProBook 4510s

Zdravim,
pořídil jsem si asi před půl rokem HP ProBook 4510s a teď si chci nainstalovat linux, problém je v tom, že mě při rozběhu instalace prostě zamrzá, zkoušel jsem snad všechny distra co znám a všechny končí v podstatě na stejném místě: Starting udev / waiting for hardware to initialize. Jedinými výjimkami, co se mi podařilo nainstalovat (ale pak byly jiné problémy) je mandriva a Linux Mint (oba jedině při vypnutém ACPI).
Ještě si vzpomínám, že u mandrivy se u toho startujícího udevu jednou (ale jen jednou) objevilo “Skipping IRQ#11”, nevím, jestli to má s tím něco společného, ale radši to sem píšu :).
Vzhledem k tomu, že mám winxp, tak mám v biosu přepnutý sata čadiš do IDE módu, ale zkoušel jsem to přepínat i do AHCI a stejně to nepomáhá.
Shrnutí / chyby:
Zkoušel jsem tyto distra (všechna i386 i x86_64/amd64/x64):
(x)(K)Ubuntu 9.10 (po odentrování v grubu, že chci instalovat se objevil jen kurzor a pak už nic)
Fedora 12 z DVD (zásek na Waiting for HW to initialize)
OpenSuse 11.1 z DVD (detekuji HW)
PCLinuxOS 2009.1 (Starting UDEV)
Mandriva 2010.1 (ta se podařila nainstalovat s vypnutým ACPI a po instalaci BT myši se zasekává na logon okně)
CentOS (stějně jako fedora na Waiting for HW to initialize)
ArchLinux (Starting UDEV)

Má někdo aspoň nějaký nápad, co s tím ?
Diky za rychlé odpověďi.

PS: omlouvám se za duplicitu, ale pořád to řeším, strejdy googla jsem se ptal, všude píšou, že 4510s je linux friendly …

EDIT:
Tak jsem nasel na ubuntuforu nejakej navod, kde to resi (nastartovat instalaci s acpi=off noapic) s cimz jsem uspesne ubuntu naisntaloval, posleze ale (ani s temi parametry) nenastartoval (stejny problem, jen blikajici kurzor, pocitac nic nedela)… ted stahuju DVD Opensuse 11.2, tak uvidime …

No co jsem se díval na jeho konfiguraci tak by s ním opravdu problém být neměl, je to postavené celé na platformně intel… to sou mi věci. Stejně tak jsem pochodil tady HP ProBook 4510s

Cituji

Funguje excellentně rovnou po vybalení, bluetooth, wifi, kamera, zvuk, mikrofon, čtečka karet, horké klávesy na spuštění emailu, webu, jasu displaye, zkrátka všechno

Pokud pomaha vypnout ACPI zkus se podivat jesli od HP neni k dispozici aktualizace BIOSu. Stejne parametry muzes zkusit in pro instalaci Fedory. Pokud ale system pujde s nimi nainstalovat, musi potom i normalne nastartovat… je to uplne stejny system (zvlast u LiveCD).

BIOS mam nejnovejsi od HP, fedoru s temi parametry jsem zkousel -> kernel panic :frowning:

Narazil jsem na stejné problémy, dělá to wifina - dá se vypnout, ale to není ono (lze použít při instalaci). Podle naší bugzilly pomáhá zákaz ovladače b43 a zprovoznění přes ndiswrapper:

https://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=57059