instalace her pres wine

ahoj!
zkusil jsem naistalovat a posleze spustit hru settlers pod fedorou, ale asi jsem moc velky hlupak nebo co…
ani po prezkouseni vseho, co me napadlo, se to nepodarilo…nakonec to skoncilo asi hlavne na tom, ze po instalaci se hra odmitne spustit - pri prvnim spousteni je potreba byti administratorem! A s tim nejsem schopen hnout! terminal nepomuze, protoze nedokaze spustit “Play Settlers6.exe”
nevite prosim vas nekdo, jak to resit??? je problem ve Wine? (i kdyz to asi spis ne…spis to bude tim, ze pro tu hru jsem normalni uzivatel, ne admin! ale vytvorit admin ucet nejde…)
dekuju moc za kazdou radu…takova blbost ja vim…
tomas

Zkus přes terminál spíš něco jako “wine Play Settlers6.exe”. O jakou verzi Settlers se jedná? Respektive jak se jmenovaly Settlers 6 podnázvem? Jukni na stránky wine, jak na tom ta verze Settlersů je http://appdb.winehq.org/

Duvod proc se ti to nechce spustit je ten, ze

1. jak pise vain musis poustet settlers skrz wine - tedy jako parametr wine.
  2. pokud napises do terminalu “wine Play Settlers6.exe” zadal si wine ke spusteni dve aplikace “Play” a Settlers6.exe", ktere samozjreme neexistuji. Musis vlezt to adresare kde je ten exe a napsat “wine Play\ Settelrs6.exe” - vsimni si toho lomitka, pripadne ten exe prejmenuj bez mezery.

problem je asi nekde jinde, nebo hlubsi…
diky za rady, ale bohuzel ani jedna nepomohla!
na strankach wine byl jediny nadejny odkaz na megagames a tam najit pc cheat…ale na tuhle verzi (vzestup rise) tam nic neni…
a pres prikazovy radek to nefunguje…zkousel jsem to poruznu, ale nic…
jeden priklad za vsechny:
[pandorga@localhost ~]$ cd /home/pandorga/settlers
[pandorga@localhost settlers]$ wine Play\ Settlers6.exe
fixme:ntoskrnl:KeInitializeTimerEx stub: 0x113fd8 0
wine: could not load L"C:\windows\system32\Play Settlers6.exe": Module not found

a normalne to spustit nejde…musim se pry prihlasit jako administrator!!! (abych mel dostatecna prava…pry!) coz nejde…
nevite prosim nekdo dal, co s tim??
podle me nejsem jediny, co bojuje s hranim her pod fedorou…a wine to asi opravdu jeste nema plne pod kontrolou… (neexistuje nejaky jiny nastroj??)

Od kdy se nejde prihlasit jako administrator (root)? Fedora je holt vic na praci nez na hrani. Na hrani jsou herni konzole. :slight_smile:

Poslechni covexe =) Rozjíždění her v Linuxu celkově je škrábání se nohou na hlavě, nebo jak říká kámoš, kobrou na koulích. Ještě v dobách, kdy jsem si taky rád nějakou hru švihnul tak jsem jednoduše měl dualboot s Windows, dnes už nehraju prakticky vůbec, takže čistě jen Fedora (vždyť já ani nemám nainstalované Wine) a nebo něco multiplatformního (wesnoth, hry od ID software apod…). Prostě ta hra pro Linux není dělaná a já nejsem ani zastáncem Wine takže víc poradit neporadím…

Jinak ještě existuje komerční Cedega a dost možná i další projekty, které se takovými věcmi zabývají.

Linux na hrani pouzivam dost dlouho a ke sve naproste spokojenosti(Warcraft III, WoW, …). Pouze je obcas vybiravjejsi na hry. A pokud ti neco ve wine funguje urcite neinstaluj bezhlave novou verzi.

Kdyz jsem na to kouknul jak to spoustis tak urcite prvni problem bude v tom, ze neco jako “wine Play neco” jsem nikdy nepouzil. Takze urcite spis napr. wine /Cesta/Settlers6.exe.

Jinak zda se ze Settlers jsou podporovani vcelku dobre viz. zde http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=12780 .

Pokud by jsi mel nejake problemy urcite napis. Rozhodne bych Linux jako herni platformu nezavrhoval. Me osobne se nechce furt restartovat jenom proto abych si na hodku neco zaparil.

Herní konzole jsou pro hraní samozřejmě nejlepší. Pokud stačí HW, a Wine hru podporuje, není důvod nevyužít počítač s Linuxem i k hraní. Pokud Wine příslušný program podporuje, je vždy v AppDb napsáno, jakým způsobem se ho podařilo testerovi zprovoznit.

Ten zápis v AppDB jasně hovoří o tom, že se program spouští přes jiný .exe soubor po úpravě patchem.

Původní .exe se snaží nainstalovat a spustit ochranu proti kopírování. To samozřejmě v Linuxu/Wine nefunguje. Pokud jsi program s oprávněním roota už spustil, naboural sis instalaci Wine a budeš jí muset smazat (~./wine).
NIKDY nespouštěj Wine jako root. NIKDY nespouštěj Wine se zvýšenými právy roota ve vlastním profilu. http://wiki.winehq.org/FAQ#head-96bebfa287b4288974de0df23351f278b0d41014

covex: Možná jsi chtěl napsat, že Fedora je holt víc na beta testování než na práci nebo hraní. A byla to vůbec odpověď pro tohle vlákno? Na radu od zkušeného uživatele to moc nevypadá.

lubek: napsal že je víc na práci než na hraní, což je v rozporu s tím co si napsal ty (“víc na beta testování než na práci”). Tak jako tak si myslím, že to naopak byla rada od zkušeného uživatele. Taky jsem kdysi dávno měl tendence rozcházet kdejaké věci z Windows ve Wine, to sem ovšem byl mladý a nezkušený (napsal bych blbý, ale to sem pořád =)).

Nováčci ve Fedoře (nejen) by si měli uvědomit co nejdříve, že si budou muset zvyknout na to, že aplikace, které jsou pro Windows nejsou nejlepším řešením v Linuxu. A pokud si to neuvědomí, a nezačnou používat nativní alternativy tak se v Linuxu budou trápit navždy. A pokud alternativa neexistuje, je zde teprve možnost Wine, nebo zvážení, zda nesetrvat u Windows než se takhle trápit - totéž pokud jde o hry, není hra nativní pro Linux? Chci hrát? Proč bych to měl zkoušet v Linuxu, když vím, že ta hra pro to není? To je na hlavu postavené. Jako si koupit pneumatiky 16" k autu, ke kterému mám ráfky 15", i když předem vím, že bude problém je tam narvat, ne-li nemožné, stejně si je koupím.

Tím samozřejmě nechci říct, že Wine je blbost a jeho vývojáři marní čas, to určitě ne, přece jen bez Wine by jen těžko byla například podpora Direct3D ve VirtualBoxu a podobně…

Konzole pro hrani nejsou zrovna nejlepsi obzvlaste pokud chces hrat RTS nebo TBS. Hru jako Settlers si na konzolich proste nezahrajes a poradna RPG (Baldurs Gate a spol) tam taky tak nejak nejsou.

Ahoj,
na stránkách WineHQ jsem zahlédl, že hru Syberia lze nainstalovat a spustit pod Wine, tak jsem to zkusil. Po spuštění autorunu nebo setupu přes Wine mi vyjede okno, tam vyberu “instalovat”, ale jakmile se spouští installshield, zobrazí se “Odkaz na objekt není nastaven”, “instalační program bude nyní ukončen”. V terminálu píšou:

err:ole:proxy_manager_create_ifproxy Could not create proxy for interface {3d8b6331-d8b1-11d2-80c5-00104b1f6cea}, error 0x80029c4a

Nebo:

err:ole:TLB_ReadTypeLib Loading of typelib L"stdole2.tlb" failed with error 0
fixme:ole:TLB_ReadTypeLib Header type magic 0x00405a4d not supported.

Nevíte někdo prosím, co přesně mám “fixnout”, abych vůbec zprovoznil instalaci? Mám Wine versi 1.1.29. A taky prosím, aby se tu už tak “halasně” nevyjadřovali ti, kteří Wine nemají rádi a nepoužívají jej - to ať raději mlčí. Toto vlákno je tu přece pro ty, kteří řeší problémy s Wine, nikoliv pro ty, kteří se chtějí vrátit k Windows - to by potom nemuseli publikovat své potíže na fedora.cz, že? Děkuji.

Podle toho co tam ten je napsano tak hru instaloval tak, ze si cd prekopiroval na harddisk.