Instalace Fedory 10

Dobrý den,

mám problém s instalací Fedory 10:

pokud spustím instalátor (Anaconda) v grafickém režimu, je zcela nepoužitelný: Bud se vše zobrazuje se zrněním, rozházeně a, což je hlavní, tlačítka fungují jen občas a jen rochu, nebo se krásně zobrazí úvodní obrazovka, ale tentokrát úplně bez tlačítek. V grafickém režimu jsem se tudíž nedostal dál než k výběru časového pásma.

A pokud spustím textovou instalaci, vše se nainstaluje bez problému, ale počítač poté nabootuje také pouze do textového režimu. X server spustit nejde, dám-li xinit, naskočí černá obrazovka a dál nic… (nejspíš proto, že v /etc/X11 vůbec není např. xorg.conf)

DVD obraz mám stažený z oficiálních stránek Fedory, zkontrolovaný všemi možnými způsoby. Počítač, na který to instaluji, je: P4, 2.2GHz, 1GB RAM, grafika Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device (intel GMA, 64mb, integrovaná)

Chyba bude někde v počítači, protože jsem to zkoušel na jiné sestavě, kde se instalace normálně spustila. Předtím jsem ale na tomto počítači instaloval Mandrivu 2008 a Kubuntu 8 a to vše bez problémů šlape…

Nevíte někdo, prosím, co s tím?

Chyba v ovldacich grafickych karet intel. xorg.conf neni v f10 potreba, ale ve tvem pripade bude.

  1. aktualizuj
  2. koukni na http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:problemy