Instalace FC5 problém?

Dobrý den,
Nejdříve bych zde uvedl hardware, který používám:P4 3Ghz dostatek paměti Ram, 3xHDD (1HDD na RAID), 2xDVD, Grafická karta Ovidia FX5600 Ultra, čtečka karet, kolíbka pro mobil (Sony Ericsson DC25), USB klávesnici a USB bezdrátovou myš (obojí Logitech). Chtěl bych si nainstalovat FC5 a jsem začátečník i když jsem už nějaký ten Linux instaloval (zatím bez problémů), ale mám takový malí problém instalace započne v pořádku (DVD jsem testoval jak přes sh1sum tak v samotný instalaci) až do chvíle kdy se startuje Anakonda. V ten okamžik se obrazovka přepne do grafického režimu zobrazí se černá obrazovka s bílím křížkem a konec. Čekám 10minut i více. Uvítal bych jakoukoli radu. Předem Všem Děkuji.

Problem bych odhadoval na grafickou kartu (jiste to nevim) ale neco podobneho uz se tady resilo. Doporucuji zkusit instalaci v textovem instalatoru. Na uvodni radce na vyzvu boot: zadejte “linux text” a zkuste pokracovat.
Po instalaci pak nainstalujte ovladace pro nvidia kartu (uz je to tu popsano nekolikrat).

Souhlas, tohle mi dělala FC4 na stařičkém IBM ThinkPad 770x a textový režim mi instalace brala. Co však bylo horší, tak že jsem po nainstalování grafický režim sice spustil, ale během sekundy mi zatuhl počítač… ;-). TAkže Ubuntu :wink:

zacit instalaci s ‘linux nodreid’ ?, ale nevim, nerozumim tomu… :wink:
viz:
http://www.fedoraforum.de/viewtopic.php?t=6245&highlight=maus+cursor

Rád bych vám všem poděkoval, ale bohužel grafikou to nebylo. Problém spočíval v mém disku na raidu. Po odpojení vše naběhlo bez problémů.

Ahaa… tak to co se snazil kolega poradit ma byt

linux nodmraid

Coz je vypnuti dmraid funkcionality.

omlouvam se za chybu, zmaten nemcinou jsem napsal ‘reid’ zapomel na ‘m’ :frowning: