Instalace FC4 na MB-ASUS

Spustil jsem instalaci z DVD zacal se zavadet ten vmlinux a panic error. A nic.
Když jsem restartoval PC místo nabootování se mi objevila hlaška chyba čtení disku. Tudíž jsem se nedostal ani do XP. Zkusil jsem disk opravit PQMAGICem po nabootování z diskety, ten mi nahlasil překvapující hlášku, že prý disk používá nějakou jinou geometrii, a pak se vypl, no čuměl jsem jak puk?? Mohl by mi někdo vysvětlit co se vlastně stalo, tuším že FC4 přepsal MBR, ale co ta geometrie. Ani instalator XP to nedal do kupy a nedokázal se zapsat do MBR po nové načaté instalaci, tudíž jsem již XP nemohl ani nainstalovat. V zoufalé situaci jsem použil Linux Mandrake 9, jehož instalace proběhla v klidu a dokonce se Lilo zapsalo do MBR a já mohl nabootovat. Po opětovném spuštění PQMAGIC už nehlásil nic, jen “něco” na disku opravoval jako o život.

Jelikož jsem tady četl o instalaci na deske ASUS shodou náhod mám taky desku ASUS PG5GD1 (myslím). Mám 1x IDE, 2xIDE RAID (ITE82…), 4xSATA.
Na IDE mam DVD-RW spolu s CD-RW, a jediný HDD používám na řadiči ITE82…(XP vyžaduje při instalaci disketu s ovladačem), může to být tím že ho linux "“nezná”. Co kdybych zkusil přepojit HDD na ten jediný klasický IDE spolu s CD-RW a spustil instalaci, takto jsem postupoval i u Mandrake 9. Jenže já mám strach, aby mi FC4 neodrovnalo zase MBR na HDD co mám dělat, chtěl bycz Fedoru zkusit, kámoš říkal že jí má a je spokojen!

Zustan klidne u MDK… updateni si to na novejsi verzi. Zadny zazracny rozdil tam neni.

Pokud FC4 napise kernel panic hned pri bootu je krajne nepravdepodobne ze by prepdal MBR ci cokoli jineho (tomu odpovida i to, ze MDK to “spravil”). Zkousel si mezitim vypnout/zapnout pocitac? Kernel zrejme jen nastavil jinou geometrii disku a (geometrie se daji pocitat ruzne a vsecky jsou platne), coz by se mohlo dat spravit vyp/zap.

PQ magic a jine podobne bych na svuj disk moc sahat nenechal, ale kdyz uz ho ma clovek koupeny ze…:slight_smile: