instalace dalsich rpm baliku

nevite nekdo, jak jednoduse instalovat dalsi RPM? Melo by to jit pomoci system-config-packages, ale nedokazu ho prinutit ukazat nabidkovou listu a tudiz nezadam jine umisteni novych baliku nez instalacni CD. V konfiguracnich skriptech se totiz moc neorientuju.

Nove rpm?? Staci zadat do shellu (v miste toho baliku) : rpm -i nazev_baliku.rpm … u upgrade : rpm -Uvh nazev_baliku.rpm …
Tohle si myslel??

no, ne uplne. Konkretne jsem chtel nainstalit mplayer. Vypsalo mi to 10 zavislosti a hadam, ze kazda z nich bude zavisla na dalsich 2 vecech. To je jaksi neuspokojive. Tak se ptam po necem, co mi ty zavislosti stahne za me, kdyz mu reknu, ze chci mplayer co mam v homu a zbytek at si hleda na ftp. A o tu grafickou hracicku pod X se zajimam jen proto, ze se mi zda, ze by to mohla umet, kdyz bych ji nejak donutil ukazat menu.

Ja osobne bych zkusil v pripade mplayeru stahnout tohle : http://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/mplayer-rpms/mplayer.html
Najdes tam vse co potrebujes a pak uz jen staci rpm -Uvh mplayer-*
Ad Tak se ptam po necem, co mi ty zavislosti stahne za me, kdyz mu reknu, ze chci mplayer co mam v homu a zbytek at si hleda na ftp - pokud vim, redhat nicim takovym nedisponuje, ale jsou tu moznosti v podobe apt-get install (z Debianu) - funguje i ve Fedore, mam to nainstalovany, ale zatim se to nijak neresil, btw nemam problemy …
A ta graficka hracicka pod X (jestli myslis, to co ja) ti vypise, jen to co ti chybi a dal to neresi …
Co muzu doporucit je google :wink: Tam je vse …