ICQ klienti pro Linux

Ahoj, nainstaloval jsem si FC5 ale Kopete i Gaim mi nevyhovují (jsem zvyklý na zpluginovanou Mirandu .-)
Kopete neukládá historii zpráv a neodesílá soubory
Gaim mi špatně zobrazuje příchozí české znaky a nenašel jsem způsob změny.
Poradíte mi dobrého klienta pro icq? (pozn. - ne, na jabber přecházet nechci :-))

GAIM - účty - změnit - zobrazit více nastavení - kódování - přepsat na Windows-1250

Toť vše. :slight_smile:

Aljosha : a kdyz se to v gaimu nastavi tak to ale prijimat soubory neumi nebo snat ano ?

Nastavení správného kódování znaků nemá s přenosem souborů nic společnýho, ale přenos souborů jako takový Gaim umí (i oproti ICQLite5 a pod.). Přesný podmínky úspěšnýho přenosu z hlavy nevím, možná bude zapotřebí veřejná IP, možná nějaké povolení portů na firewallu, tím si nejsem jistý. Ale jde to. :slight_smile:

Aljostha : tak jestli nekdy budes mit casek nebo tak neco, tak se plsky kdyztak podivej, btw firewall mam vetsinou vypnutou a verejnou IPku mam taky. . .

Aljosha: moc díky

kopete vie ukladat historiu sprav …
niekde v nastaveniach je ako plugin to zafajknute, tak treba to zrusit tu fajku,
restart kopete, znova zaskrtnut a znova restart kopete. mne to takto ide,
sam to pouzivam

nemuzu v tom kopete najit historii, mohl bys mi to nejak priblizit?

Doporucuji vyzkouset jeste PSI - neni to ciste ICQ klient ale pres Jabber si muzete udelat ICQ transport.

Nebo SIM. Uz zase pokracuje vyvoj :wink:

kopete:
je to tusim v pluginoch … teraz mam win :slight_smile:

edit:
sim, no tak ak na tom dalej pracuju urcite ho aj ja skusim

Příspěvek byl upraven (05-04-06 20:54)

JJ. Koncem unora vysla 0.9.4 RC1 Kdyby se tak nekde objevila ke stazeni jako RPM :smiley:
Nejak se mi po prechodu z Mandrivy zatim nepodarilo SIM zkompilovat :-! Ale ucim se :smiley:

pouzivam Gaim, verejnou adresu nemam a soubory si s ICQ 5 lite posilame normalne…

Ja jsem ted SIM 0.9.4rc1 na FC5 i686 zkompiloval. Jako ledasjaka QT aplikace je to ale docela bumbrdlicek (na kompilaci). Na x86_64 se mi to ale nepodarilo.

Příspěvek byl upraven (07-04-06 12:49)

Jj, taky mi posílání souborů funguje, dokonce i přes nahozenej firewall v FC5 a současně v ethernetovým ADSL modemu… :slight_smile:
Asi nejjednodušší vodítko je najet kurzorem nad konkrétní kontakt v seznamu on-line uživatelů GAIMu a v bublině s informacemi o kontaktu se zobrazí něco jako podporované služby (přenosy nebo tak něco…) a kde je zmínka o přenosu souborů, zpravidla fungujou. :wink:

SIM je super, palec nahoru a díky za tip.