Hrůzný uprade FC5 přes SSH

Zdravím všechny,
chci se podělit o hrůznou zkušenost a nevím zatím přesně, co jí způsobilo.
Přihlásil jsem se k počítači na vedlejším stole přes ssh a spustil jsem příkaz

yum update

. Asi to nebyl dobrý nápad. Update skončil úspěchem.
Pak jsem zjistil, že mi neběží tisk. Cvičně jsem zrestartoval a nenaběhly tiskové služby a samba, protože selhala autentizace knihovnou libgcrypt protože služby neměly oprávnění k ní přistupovat.
Pak se mi zbořila grafika. V X je tam něco na způsob zrnění a v shellu po chvíli (2 - 10 minut) takové barevné blikající čtverečky a systém vytuhne.
Zkusil jsem nabootovat ze záchranného CD a tam se po chvíli grafika rozpadla taky. Přesto jsem stačil zkopírovat domovské adresáře na disk s FAT32 a rozhodl se pro reinstalaci.
Jenže při startu X se instalace sekne a konec. Zkusil jsem textový režim, tam sice instalace proběhla, ale grafika se počase rozpadne taky.
Zrestartoval jsem a nabootoval Windows a při přihlašování uživatelů se počítač bez varování zrestartoval. Po dalším restartu ale Windows chodí normálně - obnoveny po závažné chybě.
Předtím jsem už měl problém se zvukovkou. Někdy jen bručela a mohl jsem detekovat zvukovku jak jsem chtěl. Po restartu Windows se ozvala rána a pak zvuk šel. I v Linuxu po dalším restartu. Tak nevím…
Myslím, že mi nějaký nekorektně napsaný ovladač nabořil čip grafické karty. Zkusím jí vyměnit a uvidím. Je to dramatické, co říkáte?
Mám na jednom starém počítači RH9 a to je VELMI vymazlený systém, bez chyb. Ta Fedora mě zatím dost děsí. Jestli není jistější používat nějakou starší verzi, třeba CORE 2,3,4?

Mno ja osobne bych to typoval na vadnou pamet.

Díky, zkusím vyměnit… Dám vědět.

mal som problem tiez s pamatou, padala intstalacia,
mal som 2x256 a jedna z nich bola vadna

z boot cd sa da spustiti memtest86 pre test RAM …

Je to paměť, resp. jeden bank na boardu…

Díky