HP Color LJ 1600 ... CUPS ... Samba

Dobry den,
potrebuji poradit. Mam HP Color LaserJet 1600, z Fedory tiskne v pohode, takze ovladac je okay, ale za boha nejsem schopen z toho stroje udelat printserver. Klienti jsou WinXP. Zkousel jsem dle navodu nakonfigurovat sambu, nic. V sambe mam nastavene security = share. Zkousel jsem pouzit ruzne vzory, ktere jsem nasel. Myslim, ze v pripade samby mam blbej adresar, do kteryho se to pak diva. Jinak Widle reknou, ze tam tiskarna je, ale napisou, ze byl pristup odepren. Pak jsem ji zkousel nainstalovat pres http://ip:631/printers/HP-Color-LaserJet-1600. Vidle ukazuji, ze je tiskarna pripravena, ale nevyleze z toho ani stranka. Port 631 mam ve firewallu povolen. Libila by se mi verze tisku pres HTTP. Uz v tom lezim asi dva mesice a porad prohravam. Uz jsem precetl asi 800 rad a pet manualu, ale zrejme delam nejakou zakladni chybu.

Prosim, prosim o radu.

Jarda

A cups ti bezi? Nejak ho zminujes jen v titulku.

Jj. CUPS bezi. Jsem schopen z nej vytisknout testovaci stranku a to, co lokalne vytisknu se mi zobrazuje v logu.

Tak mi to konečně začalo chodit. Stačilo mi odremovat (vymazat jeden znak) “#” ze souboru /etc/cups/mime.convs
a to konkrétně z řádku application/octet-stream application/vnd.cups-raw 0 -