hladám niekoho na inštaláciu fedory + iné OS - PRAHA-

ahoj,
potreboval by som mať spustiteľných viac systémov z bootu s prístupom k stejným diskom
a to :
Fedora 18 (pre jej testovanie), (Gnome shell)
Fedora 17 (alebo nejaká najstabilnejšia, Vašej skúsenosti ) s Gnome shellom
Ubuntu (podla doporučenia )
windows 64 (ako záložný , nepoužívaný systém)
dôvod toľkých systémov je : zatiaľ skúšanie toho ktorého sysému (s linuxom som vlastne začal, a chcem si overiť ich stabilitu v praxi)

nájdem tu niekoho na pomoc pre túto inštaláciu ? toto je prvotná predstava fungujúceho pc. ale nechám si poradiť skúseného.
ak má niekto záujem, prosím kontaktujte ma priamo na : richard.pinka@gmail.com
aj s cenou , ktorú by ste chceli za túto pomoc.

ďakujem, Pinka.

dalšie info :

na tieto systémy mám pripravený SSD disk Kingston HyperX 120 GB. dúfam že takáto kapacita bude postačovať

• 2 windowsy : ako virtual boxy : spustiteľné z hore vyššie uvedených OS
    aj 32 aj 64bit : ideálne by bolo ich možnosť spustiť aj priamo, po štarte pc.

potrebujem počítač pripravený pre maximálny výkon v CAD inžinierskych aplikáciách - vysoký výpočtový výkon , ako aj pre simulačné programy zaťažujúce procesor . a potrebujem dobrú robustnosť, funkčnosť v prípade výpadku jedného OS, náhradu druhým .
mám špatné skúsenosti, a som dosť “ťažký” užívateľ, tak viem, prečo to takto potrebujem.

moj počítač :
mám starší Dell precision T5400 , s jedným Xeonom (4jadro E5405 ) o chvilku doplním o druhé jadro, + 20 GB RAM DIMM2 quad-zapojenie (4x4 + 4 x 1 GB )

potrebujem maximálny výkon a stabilitu v aplikáciách (grafika -video, 3d render, simulácie - počty, ) a to v programoch zväčša na windowsoch 64.
disky s celkovou kapacitou cca 3 TB.

v prílohe snímky schémat

ešte možno dodatočné úpravy :

inštalácia driveru od mojej UPS-ky na všetky systémy

Ďakujem za odpoveď ,

Vítej na fóru,
z toho popisu jsem trochu zmatený, abych se přiznal.

1. Proč tolik OS? Není důvod instalovat Fedoru 17 vedle Fedory 18 (F18 je už stabilní a použitelný systém). A navíc ještě instalovat vedle Ubuntu mi nepřijde “vhodné”. Příjde mi to zbytečné “mrhání” místem na disku. Tím se dostávám k dalšímu problému - disk.
    2)Disk je podle malý na 4 OS. 120GB/4=30 GB na jeden OS. S linuxy by neměl být problém, ale kolik potřebují Windows je už horší (už nevím kolik v praxi potřebují).
    Teď si čtu ještě jednou, asi jsi myslel 120GB pro ty dva virtuální stroje.
  2. Pokud by jsi nainstaloval Ubuntu s prostředím Gnome-shell tak jako začátečníkovi nepoznáš rozdíl mezi Fedorou a Ubuntu.
  3. Tolik operačních systému ti žádný užitek nepřinese. Na to slouží virtualizace. Spíš bych nainstaloval jednu linuxovou distribuci a nastavil dle požadavku.

A kolik si za takovou praci ochoten zaplatit?

ahoj, Dakujem Vám obom za odpoveď,

Covex : zaplatiť zaplatiť … mno … adekvátnu sumu za adekvátne odvedenú robotu. predpokaldám, že na prvé kolo sa neukáž skryté vady… sumu, ktorú bude mať klient i dodavateľ služby v tajnosti :slight_smile:
už sa mi jeden chalan po známosti ozval,
ale tak zatial (keby že niet mojej hlúposti) sme minuli na prácu cca 7 hodín, a ešte asi cca 7 hodín minieme a dám mu podla dohody do cca 1700 kč. je možné že budem mat v budúcnosti problémy znova, čo predpokladám s inžinierskou istotou, takže je možné že napíšem aj priamo tebe, kded sa už pýtaš .

Dandim : ďakujem za podnety a otázky :

1/ chcel som určite fedoru, pretože s gnome shellom som viac než spokojný. ovšem viem, že 16 ka mi padala ako laik som s tým nevedel pohnút - tak rovno na nový disk na novo nainštalovat fedoru - preto som chcel skúšať aj 17 aj 18 abych si v praxi zisitil, čo robí menej problémov. ja osobne mám pocit že tie releasy šúpu von zbytočne rýchlo a prečo ? nie je múdrejšie vypyplať jeden release , ktorý bude sa upgradovat z vebu ? to je len moj laický názor, potom tu mám ja problem s tým, ktorý release si mám vybrat.

nakoniec stejne 18 design suite, ktorej CD sme mali, nebola schopná sa sama nainštalovat na pc, (žiadna ikona inštaluj, žiadne inštalačné okno, tak neviem kde som spravil chybu … … spin Live design suite cd fedora 18 to bol) tudíž sme naišntalovali 17 ku štandard. a som s tým spokojný… (aj ked mojou pitomostou sme pokazili Grub2 a momentálne ju nevieme spustit - )

2/ áno. máš pravdu. malý. dudíž som ho rozdelil na zhruba 3 rovnaké diely dva ext4 , a dám tam len dva OS : ubuntu a fedoru, a jednu partíciu NTFS, pre prípadnú prácu s virtualmi (jeden si tam presuniem) prípadne s médiami a strihom.
k SDD som si kupil radič, pre …jaksato… jo SATA3 napojenie, a dokúpim si časom ešte další disk .

3/ jasné že poznám rozdiel mezi gnome v ubuntu a vo fedore, :slight_smile: už len na prvý pohlad vypadajú odlišne (ten design v ubuntu 12.10 nazývam Gnome, takže to je len moja doměnka potvrdená jedným kamarádom) takže vidím v týchto dvoch OS rozdiely a staviam sa teraz do pohodlnej role užívatela, ktorý si ide vyberat svoj “produkt” (ó ! jaký to luxus súčasných služieb)

4/no aj máš pravdu, ovšem ako som vravel, je vela OS, a ja sa neviem rozhodnút, tak sa aspon rok s nimi budem hrať a učit a skúšaŤ, 2/ ja potrebujem vždycky istotu, že ked sa jeden OS nerozbehne, možem riešit veci cez záložné OS (ešte som našiel na disku dalšie ubuntu 12.04 , na jednom disku, tak si ho pekne uchovám s záložnými windowsami) ja nie som IT vzdelaný, práca na pc je mojou obživou , a preto potrebujem mať istotu. to je dovod. poznám seba, a nie som v pozícii si dovoliŤ luxus jedného OS :slight_smile:

dík za záujem, a zatial ahoj

tak nejak sme to skoro-dokončili v puli roboty, pretože chalan nemal až tak dostatočné znalosti,
pokračujem v tuningu dalej v nasledujúcich týždňoch :slight_smile:

pošleš mi svoj email ?
kolko by si chcel za podobnú prácu ?

Richard

Vyber si nekoho z Prahy na http://install.linux.cz/. Pocitej ze instalace kazdeho systemu te bude stat tak 1000,- kdyz nebudou zadne zadrhele - tzn. problematicky HW. Prilis ale nerozumim tvemu pozadavku na maximalni stabilitu a rychlost kvuli CAD/CAM pro windows a pritom tam chces mit windows bud virtualizovane, nebo “ako záložný, nepoužívaný systém”. Uz jen to mnozstvi systemu zvetsuje pravdepodobnost komplikaci a kdyz ti odejde nejaky kus HW tak mas stejne problem a jeste mnohonasobny. Osobne bych te tedy od takto komplikovaneho systemu zrazoval.

Hm…důvod proč : skôr som v tom laik a je to moja prvotná predstava … … tudíž by som si možno nechal aj poradiť…
… pomaly stejne začínam zisťovať, (čo som pred tým nevedel) že je možné, že mi grafická karta na virtuale cez linuxy nepobeží na plný výkon… ešte neviem

• tiež premýšlam, či linuxy využívajú moju grafiku na 100% pretože napr HD film seká, (naproti pusteniu stejného filmu v VLC na W7 spustených z bootu)

díki za typ na stránku.

Samozrejme ze virtualizace neumi vyuzivat naplno grafiku.
Zkousel si v linuxu VLC, nebo jiny prehravac? Nepises jakou grafiku pouzivas, ale ano, muze byt problem s ovladaci.