Hibernace ve FC6 - jak? (VYŘEŠENO)

Všude jsem četl, že Fedora Core 6 normálně podporuje hibernaci - tedy uložení veškeré paměti na disk, vypnutí počítače a po zapnutí opětovné naběhnutí do předchozího stavu.

Ale ať jsem hledal kde chtěl, nemůžu najít, JAK vlastně hibernaci provést? Systém mi nabízí jen zamknutí obrazovky, odhlášení, restart či vypnutí, ale hibernaci ani nic podobného ne…

Můžete mi tedy prosím nastínit, jak se to vlastně dělá?
Děkuji.

No hibernaci používám na notebooku, kde mám gnome a stačí pouze pravým tlačítkem myši kliknout na stav baterie a vybrat hibernovat.

GNOME používám taky, ikonku baterie tam ale z pochopitelných důvodů (nepřenosný počítač) nemám. Pokud myslíte ikonku “Sledování stavu baterie” na panelu, tak když ho přidám, pod pravým tlačítkem není žádná další volba než standardní menu (Nastavení, Nápověda…) :frowning:

Ja jsem resil podobny problem, ale na stolnim pocitaci mi to taky normalne nefunguje. Jediny zpusob jak jsem to rozchodil je kdyz si nainstalujete ze zvlastniho repozitare experimentalni kernel a utility pro suspend2. Potom mi to sice fungovalo ale nebylo to 100% takze jsem to zase vzdal. Mate na tom pocitaci jiny OS ktery to umi? Jde o tom, jesli to vas BIOS/ACPI na te desce vubec umoznuje.

Jinak mám Windows XP a v těch mi hibernace normálně funguje… Vypínání taky.
O suspend2 jsem teď taky četl, že je dost nespolehlivý, no můžu ho zkusit…

Každopádně další návrhy vítám, tahle funkce mi dost chybí :frowning:

No a co zkusit primo prikaz:

pm-suspend - to by melo byt uspani do pameti

pm-hibernate - uspani na disky

jeste jsou tam dalsi prikazy, “pm-…” dle vlastni potreby.

Vyzkouset a pripadne vytvorit odkaz na prikaz, pak to mit na plose, v nabidce, atd.

Na stolnim pc mi to jede dobre, ale na Acer Aspire 1501 s AMD64 a Radeon9600 ani rana. Pokusy se suspend2 taky nic. :frowning:

pm-hibernate - uspani na disky

To je přesně to, co jsem potřeboval vědět. Moc díky, funguje to perfektně :wink: