gstreamer...

Hi all,
Kdyz zapnu compiz a i kdyz mam v ccsm nastaveno video playback tak videa maji strasne malo fps… doneslo se mi ze compiz dela s libxine problemy… tak jsem nahodil balicky gstremar-plugins a myslel si ze to nejak pomuze ne… napadlo me ze bude potreba nejak vyradit libxine… ale to jsem jeste neskousel nenapda me jak… tak me napadlo skusit prehrat videa v totem-gstreamer ale to sem neskusil protoze totem-gstreamer sem v repech nikde nenasel (livna,fedora…), je tam jen totem-xine… Napada vas nejake reseni??

totem-gstreamer je ve fedore normalni totem. totem-xine je neoficialni totem ktery vyuziva jako backend libxine. gstreamer ve fedore neumi prehravat “uzavrene” formaty.
Kdyz odinstalujes/vypnes kompiz a pustis video tak uvidis jesli za to muze compiz nebo ne. Dost casto ano, protoze compiz ma zatim, zvlaste na nekterych grafickych kartach problemy s video overlay v nekterych bitovych hloubkach a tak se to pak nejak prepocitava a este se do toho asi mota procesor a stoji to zaprd.

jj muze za to compiz… ale jen me zarazi ze treba na distrecj jako je ubuntu apd. to jde bez problemu… ja tedy 3D nepouzivam ale bratricek ze by si to rad vychutnal :slight_smile:

a kdyz to na ostatnich distrech jde tak tady to musi jit taky jen najit to reseni :PP

Pokud to bylo v ubuntu xgl tak tam muze byt nejaky rozdil. XGL zase neumi jine veci…

XGL se daji nahodit v F8 jak ? :slight_smile:

Nevim o tom ze by to slo… k cemu taky. :slight_smile:

takže nejaky reseni jak vyresit ty lagy nexistuje??
me prsote stve ze v ubuntu to jde a v mé milované fedoře ne.
nemůžu se stim za boha smiřit…

A hledal si to na netu? A kdyz to na netu neni, zkus baliky pro xgl pripravit sam, jinak se asi sami neudelaj.:slight_smile:

tak jsem xgl nahodil ale hazí to chybu…

Gtk-WARNING **: cannot open display: 1

Muj monitor je display 0 takze budu muset nekdo neco nejspis prepsat …
Ale co a kde ? neviš ?

tak sem to vyresil a prisel i bez googlu na to co upravit, ted jeste poskousim to 3D a jestli to pujde tak sepisu navod

no nic kaslu na to ted zas nejak blbne compiz… no ale xgl jsem rozchodil…