Grub

Rozhodl jsem se vyzkouset Fedora Core 5 a tak jsem je nainstaloval na system, kde uz byly WinXP. Na disku jsem mel partion, ve kterem byly ony WinXP a fungovaly bez problemu. Vytvoril jsem v Drudovi partiony /boot (100 MB) a oznacil ji jako primarni. Dale jsem vytvoril VolGroup a uvnitr ni dva LogVol. Jednu pro /root (/) a druhou pro swap. Zvolil jsem take instalaci zavadece Grub, ktery mi zobrazil dalsi nainstalovany system (oznaceny jako Other). Jen jsem ho prejmenoval na WinXP a pokracoval v instalaci. Problem je, ze po dokonceni instalace se mi spustil pouze shell Grubu bez jakekoliv volby OS. Jeste bych chtel podotknout, ze pouzivam dva disky v poli RAID, ale instalator tohle korektne rozpoznal. Netusite nekdo co jsem mohl zvrzat?Nebo jak to muzu napravit?

1. je to tu napsano mnohokrat - pokud delate takovou instalaci a nechcete si pridelat zbytecne problemy, delejte ji na extra disk
  2. pododne problemy i zpusob jejich reseni je tu popsat tez mnohokrat

Postupoval jste podle me vicemene spravne (i kdyz nechapu proc jste rodeleni nenechal udelat instalator sam?). Co jste udelal spatne netusim - jako mozna pricina by mohlo byt umisteni /boot na raid poli. Muze byt, ze grub neumi najit boot partition na raidu, mela by byt asi umistena na jednom z disku. Moje zkusenosti s RAIDem jsem ale znacne male, takze s jistotou to nevrdim.

Jak se pokusit o napravu je tu take popsano.
Bud: zkuste to vyresit z shellu grubu - tabelatorem dostanete prikazy grubu, jejich pouziti viz zde forum.
Nebo: Pouzijte zachranny mod - viz Navod v hlavicce fora = nastartujte z 1. instalacniho CD/DVD, chroot /mnt/sysimage. Pak zkuste zjistit zda je vse spravne v /boot/grub/grub.conf a pripadne prekonfigurovat grub = grub-install.

PS: do win by melo jit nastartovat jak je popsano ze:
http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=2826&t=2825#reply_2826

Příspěvek byl upraven (23-09-06 14:32)

Tohle forum uz jsem procetl od shora dolu a co se dalo, to jsem odskousel. Samotny grub.conf se mi zda v poradku, ale nejsem odbornik. Jediny co je mi podezrele je polozka hiddenmenu, ale netusim co s tim. Soubor vypada zhruba takto:

default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,1)/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title Fedora Core (2.6.15-1.2054_FC5)
root (hd0,1)
kernel /vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet
initrd /initrd-2.6.15-1.2054_FC5.img
title Windows XP Professionl
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1

A ty WinXP temi prikazy “rootnoverify” a “chainloader +1” nastartujete?
Polozka hidenmenu dela jen to, ze se vam na zacatku nezobrazi menu. Tedy v pripade ze je grub plne funkcni, coz neni vas pripade.

Pokud jste forum procet, pak jste jiste nasel, ze byste z grub shellu mohl zkusit zadavat prikazy, ktere jsou v konfiguraku (zacnete tim root (hd0,1)) rucne a tak zjistit, zda do Fedory nastartujete. Povedlo se vam to?