Google Earth

Pouzivate ho nekdo? Mam to strasne pomale, v podstate nepouzitelne tak by me zajimaly pripadne zkusenosti ostatnich.

Musi vam fungovat akcelerace DRI… aspon myslim. Jen jsem to jednou zkousel a bylo to celkem ok.

běhá mi stejně jako ve win

Mě už taky. Od určité aktualizace mě totiž nefungovala akcelerace a až po některé aktualizaci z minulého týdne jsem ji opět dokázal zprovoznit. Teďka už to taky funguje jak má.

Můžu se zeptat, kde zapnout tu akceleraci DRI? Mně to totiž také chodí šíleně pomalu, pod normálním uživatelem i rootem. Ve Windows je to přitom krásně svižné.

Můj xorg.conf:

Xorg configuration created by pyxf86config

Section “ServerLayout”
Identifier “Default Layout”
Screen 0 “Screen0” 0 0
InputDevice “Keyboard0” “CoreKeyboard”
EndSection

Section “InputDevice”
Identifier “Keyboard0”
Driver “kbd”
Option “XkbModel” “pc105”
Option “XkbLayout” “cz”
Option “XkbVariant” “qwerty”
EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “radeon”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 24
EndSubSection
EndSection

Section “Module”
Load “extmod”
Load “glx”
Load “drm”
Load “dri”
Load “dbe”
Load “record”
Load “xtrap”
Load “type1”
Load “freetype”
EndSection

Section “DRI”
Mode 0666
EndSection

Poslední dvě sekce (Module a DRI) jsem tam přidal při zkoušení a vůbec tam nemusí být - je to pomalé s nimi i bez nich.

Samotná 3D akcelerace mi ale funguje (direct rendering: Yes). Mám ATI Radeon 9500.
Díky moc.

zkus heste pridat tuto sekci ( mam kartu radeon 9600)

Section “Extensions”
Option “Composite” “0”
EndSection

a jinak ja pouzivam drivery fglrx tak kdyztak potom muzes zkusit je kdyz to na radeon nerozjedes

Tak už jsem na to přišel, přikládám návod pro lamy jako jsem já:

Jít do repozitáře, tam vyhledat “fglrx” a nainstalovat všechno, co to obsahuje (konkrétně kmod-fglrx-kdump, kmod-fglrx-PAE, kmod-fglrx a xorg-x11-drv-fglrx). U toho xorg může být problém s i586/i686, tak vybrat tu správnou.

Pak restartovat počítač (Xka nestačí) a šlape to krásně. Nevím, co jsem předtím řešil :wink: každopádně díky.

No, zase tak jednoduché to není. Já jsem třeba zjistil, že skoro po každé aktualizaci kernelu mě přestane fungovat akcelerace. Je potřeba pár dnů počkat než udělají aktualizaci fglrx. Ale je to vždycky hop nebo trop jestli po aktualizaci fglrx akcelerace pojede nebo ne. Mezi tím samozřejmě nedělám žádné změny v konfiguracích.

beha rychlo, mne akceleracia funguje aj po aktualizacii kernelu uz sa poucili a kmod nvidie pre novy kernel uvolnuju vzdy pri aktualizacii kernelu

Fglrx taky uveřejňují v podstatě současně s kernelem, ale akcelerace mě prostě nefunguje.
Po pár dnech vyjde nějaká aktualice a už to je ok.

Správný postup je vyhledat si to v české příručce se kterou se tady někteří jistě dost nadřeli a nevýmýšlet znovu kolo: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6hardware#instalace_ovladacu_pro_graficke_karty_nvidia_a_ati

PAE je pro systémy s pamětí 4 - 64GB, kdump je crash dump a používá se pro debugovaní - aspoň to jsem teď vyčetl.

mod-fglrx a xorg-x11-drv-fglrx jsou součástí repository livna a nové verze jsou vydávány vždy zároveň - jinak by to nemělo smysl.

Skutecne se stava ze v updates je novy kernel ale jeste neni na livne rpm s novym fglrx nebo nvidia driverem. Pak by se po instalaci noveho kernelu meli jeste porad dat nastartovat do stareho kernelu se starym ovladacem.