Gnome - pocitac Prohlizec souboru

Jak je v Gnome na plose ikona Pocitac, tak kdyz ji otevru (poklepanim), tak je tam, Disketova mechanika, Mechanika CD-ROM, Mechanika CD-RW, Sit, System souboru. Pridal jsem do PC druhou mechaniku CD-RW, tak bych chtel, aby se mi tam taky zobrazila, tak me napadlo, jestli nekdo nevi, kde se to konfiguruje ?

Nikde, musi se zobrazit sama. Pokud se nezobrazuje je neco spatne.
Zkus sem dat vystup:

# dmesg | grep hd

hdd: status error: status=0x58 { DriveReady SeekComplete DataRequest }
hdd: drive not ready for command

asi tak stokrat za sebou

Hmm - a ve Windows Vam ta mechanika funguje? Neprepoloval jste napr. datovy kabel (mel jsem jednu mechaniku, ktera nemela “zamky”)?

Macky

To macky : ale ta mechanika funguje, ja ji normalne namountuju, respektive ona se pripoji sama automountem, pokud do ni vlozim CD. Jen se to nezobrazi po kliknuti na pocitac - prohlizec souboru. Je to ciste kosmeticka zalezitost, nic nad cim si je potreba lamat hlavu, akorat me napadlo, jestli neni potreba neco nekam pripsat do nejakeho konfiguracniho souboru, respektive na jakym principu ten zastupce “Pocitac” pracuje ?

Nevim, jestli by to mohlo byt tim, ale zkuste jeste zkontrolovat, ze mate spravne zaskrtany “Editor nastaveni”.

Instalace “Editoru nastaveni”

yum -y install gconf-editor

Spusteni “Editoru nastaveni”

Aplikace → Systémové nástroje → Editor nastavení

/ -> apps -> nautilus -> desktop -> volumes_visible (zaškrnuto)

Macky

mam to tak

To je jedno, je to jen esteticky problem, me to tak netrapi. Dik za snahu pomoct.

Teda mezi nama, tyhlety esteticky problemy jsou vubec problem linuxu, nejenom Fedory. Oni se linuxovy nadsenci divi, ze ostatni pouzivaji Windows, ale ja jsem uz kolikrat chtel ukazat v praci, ze bychom i na desktopech mohli pouzivat linux, ale vzdy jsem si to rozmyslel. A presne z techto estetickych duvodu, at uz to ze se mi nezobrazuje vypalovacka nebo treba ted jsem si rekl, ze by bylo dobry mit zapnuty po startu Numlock, no absolutne neni sance, vyzkousel jem uz vsechno, ale numlock se zapne az po tom co se prihlasim a vlezu do Gnome. Tohle kdybych ukazal lidem u nas zvyklym na windows, tak me s tim vyhodej. A takovyhlech veci je v linuxu spousta. Ach jo.

http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6gnome&s=numlockx#klavesnice
funguje az PO startu Gnome?

PS: Kde se da ve Windows ten numlock pri bootu vypnout? Je to hruza ja to tam proste nemuzu najit a na mym notebooku se mi vzdycky pri bootu zapne a pak mi nefunguje pulka pismenek! Uz jsem proklikal snad vsechny Control Panely. Musim ho pokazdy vypinat rucne. A to je porad nejakej problem s tema Windows. :slight_smile:

Zapomel jsem se vyjadrit k te mechanice: Bud v ni je medium s chybou - zkousels jiny? Nebo se ti hadaj cdromky na radici - jinak si nedovate du chybovou hlasku vysvetlit - ta chybova hlaska je podle me taky duvod k tomu, ze se ta mechanika neobjevi. Mas ty mechaniky dobre naswitchovany slave master? Zkusil si je prohodit?

Dodatek: Zkusil jsem ted dat do pocitace druhou CD mechaniku co se mi tu vali kolem a vsechno funguje jak ma. Ne kazdy HW je holt s linuxem kamarad. Zvlaste kdyz je windows certified :).

Co se tyka toho Numlocku, tak tam je problem, ze lidi jsou z windows navykly mit Numlock zapnuty uz pri prihlaseni a tady to je az po prihlaseni. Divim se ze to uz davno nejakyho linuxovyho vyvojare nenapadlo, ze lidi maji v hesle cisla a musi pokud jsou zvykly na numerickou klavesnici zapinat Numlock.

Ve windows je vetsina veci pro klikaci uzivatele skryta, nakonec stejne jako v linuxu, akorat, ze v linuxu byvaji textove prikazy ci konfiguratory zdokumentovany vetsinou, ikdyz ten jak je videt ne vzdy. Ve windows se musi lezt do registru a musi se googlit, jestli uz nekdo prisel na to, kde dany parametr je. :frowning:
Takze doporucuju google nebo pockej do pondeli, podivam se jestli v praci zruseni Numlocku ve windows budu nekde mit.

S tou mechanikou je to mozne, ze se tam neco rve, ale jsem rad, ze vim, ze to neni mnou, ze bych nevedel, jak to nastavit. :slight_smile:

2Redmarx: Ted jsem kuli tobe zkusil i ten numlockx podle odkazaneho navodu http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6gnome#klavesnice - funguje. Skutecne si pridal do souboru /etc/gdm/Init/Default ti tri radky co tam jsou napsane?

No tak ti velky DIK, opravdu tvuj postup je jako jediny, co jsem nasel, funkcni. Jak jsem totiz zkousel vsechny ty navody, tak jsem podle nejakeho navodu vytvoril soubor setnumlock a ten sam vubec nefungoval, jak by mel, ale po te, co jsem pridal ty tri radky od tebe, tak ten zapnuty Numlock zase vypnul. Po nekolika pokusech, kdy jsem uz byl na nervy z toho, proc to tobe jde a me ne, jsem si toho souboru setnumlock vsimnul, smaznul ho a vse bezi jak ma. Takze jeste jednou dik.

skor ide o to ze narodnostne prostredia su pre programatorov a systemakov otrava a maju vacsinou anglicku klavesnicu (teda cisla pisu z horneho riadku), sam nenavidim ked mi da niekto pod prsty CZ/SK a ktomu este qwerz, humus

jj, ja souhlasim, ale pokud se linux dal bude soustredit na programatory a systemaky, ztezi muzu chtit, aby ho pouzivali mi neadminovsti kolegove, takze pro linux bod dolu. :frowning:

ako mas pripojenu cd mechaniku v biose ???

ako cable select alebo master slave skus sa s tym pohrat mozno pomoze