gnome a prehazovani layoutu klavesnice ?

asi to neni uplne o fedore, ale mam zajimavy problem s gnome a zmenou keyboard layoutu - kdyz sem se zeptal kamarada linuxare, tak se mi vysmal (co jineho sem mohl cekat, ze) a ze delam neco spatne… spatne jsem asi udelal jen to, ze sem si nenastavil layout v xorg.conf a spolehl se na gui klikatka z gnome.
k veci - muj problem spociva v tom, ze prepinani klavesnice funguje jen obcas… napriklad ted, mam pusteny firefox a at mackam klavesovou zkratku jak chci tak se nic nemeni - ponekud frustrujici. urcite, az znovu nabootuju tak to pude… pak zase ne… nic vic, nez ze sem si naklikal “Alt-Shift” pro zmenu layoutu (a nechal defaltni Alt-Alt) sem nedelal - muze mi tedy nekdo prosim rict, co mam udelat, aby to fungovalo tak jak bych ocekaval?

ps, vsiml si nekdo toho bugu v yumu, kdyz oznacuji balicky mezernikem (klikani mysi je nuda) - tak to padne? jak pri instalaci systemu tak pak uz pri pracovani s yumem po instalaci. opensource se asi moc netestuje, ze?

Zkus si nastavit jinou klávesou pro přehazování. Já jsem to například kdysi přehazoval klávesou Win. Kromě toho, že je jen jedna :slight_smile: vždy mi to fungovalo.
Ale doporučuji si udělat vlastní rozložení klávesnice, na které budeš mít všechno co potřebuješ.
Jinak nevím co s tím.

V yumu se nedá nic označovat mezerníkem, yum je konzolový příkaz. Jestli myslíš pirut, tak si všimni, kde je zrovna focus (jestli v textu popisku nebo u toho zatrhávátka).
Opensource se testuje hodně, právě díky tomu že je to opensource.

S prepinanim klavesnice vam moc neporadim me to funguje bez problemu. Zkuste to prepinani uplne odstranit a znovu pridat. Jediny duvod proc by to nemuselo fungovat je ze tuto skratku mate nadefinou i nekde jidne a koliduje vam to (urcite to nemate jeste v xorg.conf?).

OS se testuje jen natolik nakolik ho testuji uzivatele - pokud vidite chybu nahlaste ji do buzilla.redhat.com. Ted jsem to chvili zkousel a oznacovat baliky mi mezernikem jde a nepada to… verze Fedory?