Gnome 3 extensions - jak zprovoznit

Na webu je docela dost návodů, jak do Gnome 3 přidat nějaké to rozšíření, ale nedaří se… I když mi systém normálně rozšíření nainstaluje a hlásí, že je nainstalováno, ani po restartovaní gnome se neobjeví, ani po odhášení.

Nevyžaduje to ještě nějakou konfiguraci někde v /usr/share/gnome-shell ?

Díky

Co konkrétně jsi podle jakého návodu instaloval? Několik rozšíření je přímo v repozitářích a jejich instalace je naprosto bezproblémová… Jejich seznam dostaneš v terminálu příkazem
yum list gnome-shell-extension-*

Nejde o to, že bych je nemohl nainstalovat, ale jednoduše se nezobrazují/nerozbrazovaly (třeba drive menu). A když už se zobrazily, nefungovaly (u drive menu nefungovalo odpojování svazků).

Zjistil jsem ale, že může jít o problém s grafickou kartou, protože ne všechno mi v prostředí fungovalo, jak mělo. Zkusím kvůli tomu založit nové vlákno…

Jde o to, zda ti bez Gnome3 v normalnim rezimu nebo v tzv. fallback modu. Tam extensions pro ghome-shell nefunguji.

Hlasim stejny problem. Na F15 ok, na F16 doinstaluju a nic. Ani jedno rozsireni (Shut down, Temperature, atd…) Bezim ve standardnim rezimu…

edit: vyzkousel jsem nejnovejsi verze baliku ale nepomohlo to ani u jednoho… http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=270617

edit2: Asi si pockam na fungujici verze baliku. Jinak to jde obejit balikama od murphyho: http://fusionlinux.org/2011/11/07/installing-and-enabling-gnome-shell-3-2-extensions/

Po nainstalování je potřeba rozšíření zapnout. Nainstalujte si nástroj ‘gnome-tweak-tool’. Poté jej spusťte a v nabídce Shell extensions si můžete nainstalované rozšíření zapnout.

Funguje, dekuju!

Zkousel jsem systemMonitor extension z distribuce - zrejme nejaky oficialni doplnek - a je to bida - zobrazuje se jen v dolnim stavovem pruhu, tzn. neni videt neustale, neda se nijak konfigurovat, a je to jak pest na oko… Navic je v nem jakysi bug - viz F16 common bugs, takze se obcas zblazni a zablokuje cely shell. Takze nedoporucuji.

Mne zase pada system kvuli alternative menu, a to je to pro me skoro nejdulezitejsi doplnek:) Bohuzel, F16 ma detske nemoci… Nejvic me sve ze opet po restartu mam 100% brightness, a nejde to nikde nastavit na stalo. Ve F15 to po cca mesici od vydani slo nastavit v dconf-editoru, tady ovsem nikoliv…