(globální?) klávesové zkratky Gnome vs. aktivní aplikace

Zdravím,
prosím o radu, zda nějakým způsobem mohu nastavit to, že pokud mám otevřený např. Gnome commander, tak po stisknutí klávesové zkratky se provede to, co je v Gnome commanderu této klávesové zkratce přiřazeno.
V současnosti mi veškeré klávesové zkratky “chytá” Gnome a v žádném programu tak nic nezmůžu přes klávesové udělat.
Neboli, netuší někdo kde by mohlo být zaškrtávátko typu “vypnou globální klávesové zkratky pro Gnome”?
Nikde jsem nic podobného nenašel…

Předem díky za rady.

A nastaveni klavesovych zkratek pro gnome obecne si nasel? Zkousel si tam zkratky, ktere ti vadi vypnout?

Jistě, např. Alt+F7 pro Gnome znamené přesunout okno, v Gnome commanderu vyhledávání.
Pokud klávesovou zkratku v Gnome vypnu, tak se mi to otevře vyhledávání normálně tak, jak má.
Jakmile ji zpět v Gnome zapnu, tak, přestože mám aktivní okno s Gnome commanderem, tak po stisku zkratky chce přesouvat jeho okno, místo aby se v něm otevřel dialog pro vyhledávání.

Prostě klávesové zkratky aktivní aplikace nepřebijí klávesové zkratky Gnome a nikde nemohu najít, jak toto nastavit. V nastavení systému -> Klávesové zkratky to není.
Otázka je také, zda jsem jediný, komu to tak funguje, nebo to je (ne)standardní chování Gnome?

Napadá mě jedině doinstalovat nějaký extra balíček typu “rozšířený správce klávesových zkratek”, ale netuším jestli něco takového existuje…?

Nevim, me to dela taky. Nejlepe se zeptat v mailing listu http://lists.nongnu.org/mailman/listinfo/gcmd-users