Fonty v OO

Trosku me prekvapilo, ze kdyz jsem nainstaloval FC5, mel jsem v OO jen odhadem 15 fontu, navic nektery moje oblibeny tam nebyly. Predtim jsem mel Mandrivu 2006 a tam jsem musel “importovat fonty z windows” a bylo to v pohode. Je ve Fedore taky neco podobnyho?
Kdyz uz jsem v tom: problem s fontama mam i v Opere, jelikoz nektery pismena (r,n,d,t,e s diakritikou apod.) nezobrazuje ve spravnym fontu. Nevim jestli to souvisi…

Ve fedoře není žádný nasávač fontů, jaký je v Mandrivě s grafickým rozhraním. Je potřena je nainstalovat v textovém režimu. Návod, který je (byl?) někde tady ve FAQ, mi nepomohl, tak jsem si vygooglil jiný: http://linux.org.mt/article/ttfonts (pozor, ve fedoře jsou fonty v adresáři /usr/share/fonts). Někde v této diskuzi se objevila poznámka, že jsou ještě nějaké další možnosti, ale neměl jsem dosud čas se tím zabývat (takhle mi to dobře funguje, tak proč se snažit).
V diskuzi na openoffice.org jsem zaznamenal, že se dají nainstalovat TTF fonty taky nakopírováním fontů do nějakého adresáře v /home/~/openoffice.org/jméno-těch-adresářů. Ty pak pochopitelně fungují pouze v OO a pouze pro daného uživatele. Tuto možnost jsem netestoval.

no stou fedorou jsem mel stejny problem musis nastavit pisma ktery umi zobrazit ceske znaky defaultne tam je mislim Bitstream vera sans tak tam dej neco jiniho

Dekuju moc za rady, fonty jsem nainstaloval podle nalinkovanyho navodu uplne v pohode a operu jsem taky vyresil.