Firefox lockwise a trideni podle hesla

Tak nam zase ve Firefoxu udelali vylepseni v podobe vychoziho sparvce hesel Lockwise (to uz teda pred casem) ale ten jaksi neumi setridit ci vyhledavat podle hesla. Do ted se dalo lockwise vyhodit pres about:config a pouzivat puvodniho spravce, od FF70 uz to nejde…

Pouziva nekdo nejakeho jineho spravce hesel ktery jde pouzit ve Firefoxu?

Používám od https://www.zx2c4.com/ v kombinaci s https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/passff/

1 Like

A co z toho zx2c4 k tomu pouzivas? Tam je toho nejak vicero.

pass od zx2c4 https://www.passwordstore.org/
Používám to i na CLI věci.

Já používám Passman pro Nextcloud, ale u toho člověk potřebuje instanci Nextcloudu. Jinak integraci do Firefoxu dnes nabízí řada správců hesel jako Lastpass např. Stačí si vybrat.

Používám KeePassXC spolu s pluginem pro Firefox https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/keepassxc-browser/. Existuje i aplikace na Android (KeePass2Android), takže pak už je to jen o synchronizaci jednoho souboru. Používám to takhle asi rok a půl, zatím vcelku spokojenost.

Tak doplnim dotaz - ktery z nich umi tridit podle hesla? :slight_smile: Pripadne import z lockwise?

https://www.enpass.io/ ve firefoxu s doplňkem

Nevím, jak přesně myslíš to třídění, ale Enpass a myslím, že i KeePassXC (minimálně originální KeePass) umí vyhledávat mezi loginy podle hesla.
Přímý import z Lockwise AFAIK neumí ani jeden z nich, protože Lockwise neumí export. Dá se to udělat nějak ručně - najít dva soubory, z nichž v jednom jsou přihlašovací údaje v druhém hesla a které jsou za běhu Firefoxu odšifrované a dají se propojit. Z toho by se dal asi vygenerovat soubor ve formátu, který člověk naimportuje do jiného správce hesel. Ale asi to nebude na 5 minut…

Možná je to tím, že používám Nightly, ale vyhledávání zadáním hesla do vyhledávacího políčka v horní částí současného správce hesel mi funguje. Řazení ne a s ohledem na koncept toho správce neočekávám, že by to šlo přidat.

To by se s Firefoxem 78 mělo změnit. Bude tam export do CSV. V betě jsem to nezkoušel, ale v Nightly (ta už je 79) to je povolené. Pro starší verze se dá asi použít jedině nějaký externí nástroj, např. jsem našel odkaz na https://github.com/kspearrin/ff-password-exporter.

A pouzivas master password? Me to proste nic nenajde (FF70).

To je pravda. Nepoužívám hlavní heslo ani Firefox 70.