Firefox lockwise a trideni podle hesla

Tak nam zase ve Firefoxu udelali vylepseni v podobe vychoziho sparvce hesel Lockwise (to uz teda pred casem) ale ten jaksi neumi setridit ci vyhledavat podle hesla. Do ted se dalo lockwise vyhodit pres about:config a pouzivat puvodniho spravce, od FF70 uz to nejde…

Pouziva nekdo nejakeho jineho spravce hesel ktery jde pouzit ve Firefoxu?

Používám od https://www.zx2c4.com/ v kombinaci s https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/passff/

1 Like

A co z toho zx2c4 k tomu pouzivas? Tam je toho nejak vicero.

pass od zx2c4 https://www.passwordstore.org/
Používám to i na CLI věci.

Já používám Passman pro Nextcloud, ale u toho člověk potřebuje instanci Nextcloudu. Jinak integraci do Firefoxu dnes nabízí řada správců hesel jako Lastpass např. Stačí si vybrat.

Používám KeePassXC spolu s pluginem pro Firefox https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/keepassxc-browser/. Existuje i aplikace na Android (KeePass2Android), takže pak už je to jen o synchronizaci jednoho souboru. Používám to takhle asi rok a půl, zatím vcelku spokojenost.

Tak doplnim dotaz - ktery z nich umi tridit podle hesla? :slight_smile: Pripadne import z lockwise?

https://www.enpass.io/ ve firefoxu s doplňkem

Nevím, jak přesně myslíš to třídění, ale Enpass a myslím, že i KeePassXC (minimálně originální KeePass) umí vyhledávat mezi loginy podle hesla.
Přímý import z Lockwise AFAIK neumí ani jeden z nich, protože Lockwise neumí export. Dá se to udělat nějak ručně - najít dva soubory, z nichž v jednom jsou přihlašovací údaje v druhém hesla a které jsou za běhu Firefoxu odšifrované a dají se propojit. Z toho by se dal asi vygenerovat soubor ve formátu, který člověk naimportuje do jiného správce hesel. Ale asi to nebude na 5 minut…

Možná je to tím, že používám Nightly, ale vyhledávání zadáním hesla do vyhledávacího políčka v horní částí současného správce hesel mi funguje. Řazení ne a s ohledem na koncept toho správce neočekávám, že by to šlo přidat.

To by se s Firefoxem 78 mělo změnit. Bude tam export do CSV. V betě jsem to nezkoušel, ale v Nightly (ta už je 79) to je povolené. Pro starší verze se dá asi použít jedině nějaký externí nástroj, např. jsem našel odkaz na https://github.com/kspearrin/ff-password-exporter.

A pouzivas master password? Me to proste nic nenajde (FF70).

To je pravda. Nepoužívám hlavní heslo ani Firefox 70.

Jenom doplňuji, že Firefox 79, který už je i ve Fedoře, už umí to exportování do CSV.

Diky za info. Treba jednou dodelaji i vyhledavani podle hesla s hlavnim heslem jako to umel ten stary spravce hesel abych zase nemusel udrzovat externiho doplnek na hesla.

S lockwisem prisla i dalsi super featura, kdy FF pri prihlasovani nabizi VSECHNY mozne loginy nehlede na adresu kam se prihlasujete. Nevim koho to napadlo, protoze ja fakt nemam jedno prihlasovaci jmeno, jsou jich stovky a fakt nevim, ktery jsem zrovna kde pouzil - nicmene slo to vypnout pres signon.includeOtherSubdomainsInLookup https://support.mozilla.org/en-US/questions/1274642
ale ted uz na to vubec nereaguje - nebo delam neco blbe? FF 78.0.2.