Firefox jako výchozí prohlížeč

Mám problém s firefoxem (aktuálně 5.0). Nemůžu ho nastavit jako výchozí prohlížeč. Původně ve fedoře 14 jsem si přidal repozitář firefox4 a odinstaloval balík firefox, aby se netloukl s firefoxem 3. Firefox 4 jsem nastavil jako výchozí prohlížeč vybráním volby jiný a napsáním příkazu firefox4 %u. Na fedoru 15 jsem přešel přes preupgrade, který mi zachoval verzi firefoxu 4 z přídaného repo. Balík firefox4 jsem odinstaloval, nainstaloval jsem balík firefox a očekával, že vše bude funkční jako na začátku, ale firefox se mi už neobjevil ve výběru prohlížečů a napsat ho tam ručně v gnomu 3 nejde… Navíc se mi ani neobjevoval mezi aplikacemi při vyhledávání v gnomu. Přidal jsem ho mezi aplikace spuštěním nástroje Hlavní nabídka a pak se mi začal při vyhledávání objevovat a můžu ho už i přidat jako oblíbený, ale jako výchozí prohlížeč pořád ne. Je to opruz, protože když např. kliknu v thunderbirdu na odkaz, tak se nic nestane, musím do menu přes pravé tlačítko, vybrat kopírovat adresu odkazu atd. Přeinstalovat firefox jsem párkrát zkoušel, ale bez úspěchu…

Je to popsane vsude mozne - procti tema Gnome 3 - zkusenosti. Mimochodem to co delas neni potreba. Firefox 5 je jiz v aktualizacich v F15.

No když je to popsané všude možně, tak proč sem nedáš alespoň jeden odkaz, kde bych si to přečetl nebo mi to rovnou nenapíšeš? Ve zmíněném tématu (tedy jestli jsi myslel http://forum.fedora.cz/read.php?1,19701,20031 ) jsem nenašel jediné slovo firefox nebo prohlížeč nebo web, tak nevím, co tam mám hledat. A nedělám nic co by nebylo potřeba. Psal jsem, že jsem přidal repositář pro firefox4 do fedory 14. Teď mám firefox 5 ve fedoře 15, kde jsem zmíněný repositář odebral.

Aha, koukal jsem jen na poslední stranu, už jsem tam našel zmínku o tom, jak tam dostat operu. Ale ty hodnoty v mimetype v souboru /usr/share/applications/mozzila-firefox.desktop mam a “update-desktop-database -q” nijak nepomáhá.

Musím souhlasit s covexem. Firefox 5 je již v aktualizacích a já ho normálně používám.

Achjo, nevím, jestli je to tak nesrozumitelné, ale i já souhlasím s covexem. I já používám Firefox 5 ze standardních repozitářů. Jen se mi zkrátka neobjevuje v nabídce gnome-shellu ani v seznamu prohlížečů, které je možné nastavit jako výchozí… To je problém, který potřebuju vyřešit. Ne odkud ho vzít.

No napsal si to dost zmateně, ale když to člověk pozorně přečte, tak správně. Chtěl bych se zeptat, jelikož si dělal upgrade z Fedory 14, když založíš nového uživatele, přihlásíš se pod ním, jsi v tom jiném účtu schopen Firefox nastavit jako výchozí? Jestli to není jen nějakým pozůstalým balastem v home po upgradu a těmi hrátky s verzemi Firefoxu ještě z verze 14.

Zpět z dovolené… Tak teď už je to snad vyjasněno :slight_smile: Když založím nového uživatele je firefox běžně dostupnou aplikací, jde ho nastavit jako výchozí prohlížeč, ale u mě ne. Nejsem si jist, co všechno mám chtít z homu vymazat, abych zbytečně o nějaké nastavení nepřišel…

Jednoduche - nic nemaz, jen presun. Zacni adresari jako ~/.config, .gconf, .gconfd, .gnome*, .local

Tak pokrok. Firefox už se mi objevuje mezi aplikacemi i mezi prohlížeči, které mohu nastavit jako výchozí. V ~/.local/share/applications mi zůstal hnít soubor mozilla-firefox.desktop, který měl nastaveno jednak Hidden=true (nevím, jestli to mělo vliv) a druhak v MimeType chybělo “x-scheme-handler/http;x-scheme-handler/https;”. Po jeho odmazání je to v pořádku. Ale pořád mi nefunguje proklik odkazů z thunderbirdu. Jdu zkoumat dál…

Já sice vím, že pokud nechci, aby se mi odkazy z thunderbirdu otevíraly ve firefoxu, musím jeho příslušný profil spustit s parametrem -no-remote, ale obávám se, že tohle asi nebude ten případ…

Mam s asociacemi aplikaci v Gnome 3 taky problemy. Me se neustale otviraji aplikace z KDE (treba mistou nautila dolphin)… zatim jsem neprisel na to kde to opravit. Hlasil jsem to jako chybu tusim v xdg-utils, ale zatim se s tim nic nedeje.