Firefox - instalace 386 na 64bit

Ahoj, mám prosbu: jak nainstalovat Firefox pro 386 pokud mám nainstalovanou Fedoru 5 pro 64bit AMD. Důvodem je neexistující Flash pro 64-bitovou verzi. Díky moc.

V zasade to jde nekolik zpusoby. Bud si stahnete baliky primo z mozilla.com a rozbalte si ho do sveho home, nebo treba do /usr/local, a nebo snad lepsi cesta je, proste stahnout rpm firefoxu pro i386, odinstalovat verzi pro x86_64 a pomoci yum localinstall nainstalovat balik.

Teoreticky by melo fungovat i cosi jako yum install firefox.i386 - viz man yum, ale nikdy jsem to nezkousel.

Díky za odpověď. Přes rpm a yum Firefox nainstalovat nešel - byly třeba knihovny, které mi nešly naistalovat na 64bit. Firefox jsem nakonec nainstaloval rozbalením do adresáře. Flash ale bohužel nejde nainstalovat stejně - vyžaduje 32bit Linux, a ne jak jsem se mylně domníval, pouze 32bit prohlížeč. Takže do vypadá že na 64bit Linuxu Flash zkrátka nerozjedu. :frowning:

Tak jsem to ted vyzkousel.
Proste si pridejte dalsi repozitar

[pre]
/etc/yum.repos.d/fedora-core-i386.repo

[core-i386]
name=Fedora Core $releasever - $basearch
baseurl=http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/$releasever/i386/os/
enabled=1
gpgcheck=1
gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY
[/pre]
analogicky pro updates.

a normalne dejte yum install firefox.i386

Jak ste instaloval ten flash?

Kdyz to nepujde jinak, nakopirujte do
/usr/lib/mozilla/plugins
rucne soubory
flashplayer.xpt
libflashplayer.so

ja to teda pouzivam pro seamonkey ale to je stejna banda.

Tzn. vysledek bude ze budete mit firefox i386 a flash player 32bit takove to bude normalne fungovat. Samozrejme musit firefox.x86_64 odinstalovat!