Fedora po letech

Ahoj přiznám se že fedoru jsem nepoužíval od verze 14.Skusil jsem si tedy nainstalovat fedoru 18 v live verzi . Už zde začal první problém zmršené češtiny.Mám tedy výhodu že jsem používal starší verze vím tedy jak vyhledat balík Km s jazykem. PROTOŽE V TÉTO VERZI JINAK NEPOMOHLO NIC !!!
To tedy nechápu že systém který má být na ůrovńi nemá možnost třeba jako ubuntu.Tohle je pro mě velké mínus.Protože uživatEL čeká velmi snadnou nebo snadnou instalaci.
Další věcí je např Konqu se na seznamu nepřipojí na email (píše bude to chvíli trvat)-“asi vítr máchale!”
Vyzkoušel jsem nějaké programy našel jsem toto google chrome neustále hlásí nějakou chybu. Velké mínus takový základ jako chrome a systém má s tím problém.
Jinak od verze 14 moc a moc lepší nedá se srovnat.
Pro mě ještě skusím měsíc uvidím verze 19.
Jinak tento systém je spíše pro pokročilé nemůže čekat že každý rozumí dobře linuxu.
Pokud půjde fedora v tomto směru nemá proti ubu šanci Ahoj.

Tohle je tedy strašný příspěvek, nejen, že některé věty nedávají smysl, ale vlastně jsem nepochopil, co se po nás chce.

Těžko říct, co si představit pod pojmem “zmršená čeština”. Jako špatně se zobrazující diakritické znaky, nebo neúplná podpora (ta se totiž u Live verze, pokud si matně pamatuji, na médium nevešla), nebo kde je vlastně problém?

Nevím co je Konqu, jako Konqueror? Že se někam nepřipojí je asi sotva problém Fedory jako takové, ale spíš programátorů Konqueroru.

Nefunkční Chrome je opět spíš problém asi jinde, než ve Fedoře (že by na straně “výrobce”?), ale sotva ti někdo pomůže, protože “nějaká chyba” se googlí strašně špatně.

Já si naopak myslím, že Fedora jde dobrým směrem, a jestli je distribuce, po které bych se bál sáhnout kvůli dosti kontroverzním rozhodnutím, tak je to právě “Ubu”. Ahoj.

SOUHLASÍM S VAINem …
i když ze začátku byly trošku problémy s odladěním ne zrovna běžných zařízení v mojem pc. jsem komplexně s fedorou 18 velice spokojen (proti widlím 100% a v ubuntu mě mega sralo že mi nikdo nebyl schopen poradit jaký balíčky stahovat a jaké repozitáře přidávat což tady je naprosto v pohodě - jo a ještě update ubuntu je řekl bych výrazně složitější - tady yum update a je to )… je tu ještě několik malích detailů které se mi nedaří doladit ale pravdou je že jsem to ještě asi ani nijak neřešil … například dnes my vyvstal problém s instalací aktualizací z gnome (upozornění na nové aktualizace) kdy jedna z nich nebyla "ověřena " prostě to psalo neco o nedůvěryhodném zdroji aktualizace a toto user declined interaction by to mělo být - další co je mi záhadou proč mě to opravuje každé slovo co napíšu , někde jsem vyčetl že snad to má spojitost s tím že nemám nastavenou češtinu v libre ofice jeliož diakritika a podpora české klávesnice mi funguje bez problémů - dále jsem měl problémy po rozbalení MP3 mi to hodilo haluz jakože soubory jsou poškozené - přepsal jsem jim znaky v názvech ručně a ejhle fungují - prostě to nějakej dobrák zabalil ve winhnusu s debilnímy znaky místo diakritiky a F18 si stím neuměla poradit po rozbalení … ještě je tu jedna věc kterou nevím jak vyřešit - po restartu mi gnome ztrlumí mikrofon asi na 10 % - potřeboval bych nějak nastavit tu výchozí hodnotu na 15 - 20 % a aby to tak zůstalo kvůly mumble - jinak to ale není tak hrozné posunout posuvník mikrofonu po zapnutí muble zvládne i debil (myslím) například dvb mi de super po konzultacích zde na fóru jsem to nakonec nějak dal - měl jsem teda trošku problém s nastavením práv mnou napsaného souboru ale pomocí MC se mi to nakonec povedlo velmy snadno a pokud někdo bude chtít rád mu s tím jak přesně nahulit DVB poradím - pravdou je že teda používám přehravač kafeine jelikož se mi zdálo naprosto jednoduchoulinečké - vyhledávání stanic tv … pokud prostě člověk chce tak fedoru naladí v pohodě a myslím že výsledek jednoznačně stojí za tu trochu čtení a “námahy” s psaním na forum … odměna je fakt super stabilní systém čehož si opravdu moc vážím jelikož řešit co tři měsíce mrtvé widle už mě opravdu unavovalo - tady se to spíše jeví tak že čím déle je F18 nainstalovaná tím lépe chodí tak nějak sama od sebe - jinak celkem si krásně poradila i svýměnou procesoru bez jakých koliv problémů a to myslím že jsem provedl celkem prasárnu když jsem svůj proc i 3 2.8 čenžnul za i 7 3770K a zvětšil ram na 16G což už je prakticky asi doraz mojí desky - dokonce se mi zdá že grafika v tonto procesoru je pro mě i výkonější v TF2 než ati ale asi to nebude jen subjektivní když mi grafika ati 5770 hrabala 190 -250 fps tak tato jde bez problémů 250 - 350 fps což si myslím je výrazně dáno softvare podporou intel v linuxu :slight_smile: takže spokojenost

I já souhlasím s vainem ale Tobě bych doporučil se trochu věnovat pravopisu, za češtinu v Tvém příspěvku 5.

Priznam se, ze nechapu proc by se mela snazit fedora konkurovat buntu. Z meho pohledu je cilena spise na aktivni uzivatele, kteri bud primo prispivaji a opravuji, nebo alespon reportuji chyby, na ktere narazi. O cemz svedci i to, ze ve fedore mame fenomenalni nastroj na reportovani bugu abrt diky kteremu muze reportovat chyby i moje pritelyne.
Je skvele, ze ste F18 zkusil a je mi lito, ze ste narazil na problem, ale pokud ho nereportujete a jen brecite na forech tak jak myslite, ze se opravi? Ale chapu Vas, dokud jsem pouzival nekdy do verze 9 ubuntu, tak jsem taky nereportoval, protoze mi prislo, ze me nekdo za mou ochotu pomahat tresta. Byl to takovy neuveritelny os
**r, ze jsem to ani nedokoncil a podruhe nezkousel.
I kdyz fedora neni mozna nejstabilnejsi, nejrychlejsi, nejaktualnejsi a ja nevim co dal, tak ma podle me nejvic komunitni filosofii, vsichni mohou jednoduse prispivat coz je podle me podstatou opensource, navic je dostatecne aktualni (i pro gentooistu) a spoustu technologii si zde muze administrator osahat dlouho pred nasazenim na serverech.
Ale pokud schanite cool blackbox s mysitkem, matlatkem, klavesnici a monitorem, tak tady se Vam libit nebude a mozna zkuste OSX, ten asi jediny takhle opravdu dokaze fungovat.

Pokud máš pocit, že je pro tebe Ubuntu lepší, tak nechápu, co řešíš na fóru Fedory ;).

obecne na live verzich linuxovych distribuci cestina neni/nebo jen min. :slight_smile: a zaklady ang. zvladaji dnes jiz snad vsichni.